Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Numer VIN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Fx, to nie jest sprawierdliwe :p
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #77
      3TD 750 (34 KM Szwajcar) - łooo to przy tej wadze to musiało nieźle mulić...
      No heaven... no hell... only motór i Bartas

      Komentarz


        #78
        No właśnie... ciekawe jak taka ST jeździła
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #79
          raczej się toczyła
          Hvězdy chtějí patřit Tobě...

          Komentarz


            #80
            Ale, że co nie jest tak ? Jak jest błąd to piszcie.
            Maluch miał 23km i jeździł.
            KTM 400 lc4 niemiecki ma też 30 kucy (dławiony) tyle, że waży trochę mniej.
            http://www.informatyzacja.com

            Komentarz


              #81
              Usunięte na żądanie użytkownika

              Komentarz


                #82
                Zamieszczone przez Infi Bartasowa Zobacz posta
                3TD 750 (34 KM Szwajcar) - łooo to przy tej wadze to musiało nieźle mulić...
                W 3TD mam póki co szosowe opony i jadąc na dwójce bardzo łatwo zrywam przyczepność w błocie. Na razie wyczuwam dopiero motocykl, napęd jest od TDM, mocy na kole w nim mi nie brakuje, a jak by jej było dwa razy tyle, to by było. Rozważałem wcześniej zakup militarnego LC4 400, który też ma małą moc maksymalną i nie było to żadnym czynnikiem dyskryminującym.

                Komentarz


                  #83
                  Znając życie, masz ją odblokowaną.
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #84
                    Możliwe, ale chyba jednak nie jest (99,9% sprzedających pochwaliłoby się tym).

                    Komentarz


                      #85
                      Zamieszczone przez Bernard_er Zobacz posta
                      W 3TD mam póki co szosowe opony i jadąc na dwójce bardzo łatwo zrywam przyczepność w błocie. Na razie wyczuwam dopiero motocykl, napęd jest od TDM, mocy na kole w nim mi nie brakuje, a jak by jej było dwa razy tyle, to by było. Rozważałem wcześniej zakup militarnego LC4 400, który też ma małą moc maksymalną i nie było to żadnym czynnikiem dyskryminującym.
                      Te z bundezwery właśnie miały koło 30 km (lc4) jechałem tym i jest dość żwawe, ale różnice moim zdaniem poczujesz dopiero na wysokich obrotach najlepiej na szosie - zmierz sobie czas do setki i wyjdzie czy masz odblokowany.

                      EDIT: i znalazłem na starym forum temat : http://archiwum.xtzclub.pl/forum/vie...9&thread_id=10
                      Ostatnio edytowany przez Czarny; 123.
                      http://www.informatyzacja.com

                      Komentarz


                        #86
                        Tu widzę że czarny dopisał moce do modeli silnikowych i pochodzenie -bardzo fajnie- widać jak duże różnice są w mocach
                        ale w ogóle ocenianie motocykla (czy samochodu) po mocy to tylko wycinek informacyjny.
                        Dobór silnika (pojemności, długości wykorbienia, obrotów. skrzyni biegów....) zawsze jest decyzja inżynierów podyktowana przeznaczeniem motocykla i żywotnością silnika.
                        Naprawdę wkurza mnie czasem jak ktoś czasem zapyta o moc mojego motoru, gdy usłyszy ze 48 KM to mówi "ooo! ale słaby, mój ścigacz ma 600cc i 110 KM"
                        Nie kuma tego że tu nie ma co porównywać, enduro osiąga max moc przy np 4000-5000 obr(na którymś tam biegu) jego ścigać musi rozkręcić sie do 11tys obr żeby osiągnąć swoja moc max
                        masze maja wysoki moment obrotowy nawet przy 2500 obr bo to jest potrzebne w terenie , jego przy 2500 może by zgasł na wzniesieniu
                        Ale nie pisze tego bo dyskryminuje ścigacze tylko że czasami na pewno też się spotkaliście z takimi tekstami i ręce opadają czasem.
                        A tak w ogóle to chciałem tylko napisać że moja 660 to 3YF108365 ale widzę ze tfaruk2 ma chyba jeden z ostatnich jakie zaszły z lini produkcyjnej
                        i że proszę o sprawdzenie Gosienki czy rootolf czy ich wersje 4BW maja faktycznie tylko 40KM? zobaczcie ile macie w dowodzie rejestracyjnym kW

                        Komentarz


                          #87
                          Zamieszczone przez ZED Zobacz posta
                          i że proszę o sprawdzenie Gosienki czy rootolf czy ich wersje 4BW maja faktycznie tylko 40KM? zobaczcie ile macie w dowodzie rejestracyjnym kW
                          30 kW, czyli faktycznie 40 kunia.

                          Pozdrawiam,
                          Gosia
                          Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

                          Komentarz


                            #88
                            Zamieszczone przez ZED Zobacz posta
                            Nie kuma tego że tu nie ma co porównywać, enduro osiąga max moc przy np 4000-5000 obr(na którymś tam biegu) jego ścigać musi rozkręcić sie do 11tys obr żeby osiągnąć swoja moc max
                            masze maja wysoki moment obrotowy nawet przy 2500 obr bo to jest potrzebne w terenie , jego przy 2500 może by zgasł na wzniesieniu
                            Nie zwracaj uwagi i nie denerwuj się na ludzi co nie maję pojęcia bo tylko szkoda nerwów.
                            Tak dla przypomnienia wiadomości ze szkoły
                            Normalni ludzie co mają choć trochę wiedzy technicznej wiedzą że nie jeździ się mocą tylko momentem,najlepiej jeśli jest on dostępny w jak najniższym przedziale obrotów silnika (ale ci co oglądają motocykle na zlotach rzadko mają o tym pojęcie) dlatego po odpowiedzi że z 600cm mam tylko 50KM wybucha śmiechem ale wtedy już wiadomo że można się śmiać z jego niewiedzy.

                            Moc jest iloczynem momentu obrotowego i obrotów silnika czyli P=M*n.P-moc, M-moment obrotowy, n-obroty silnika.

                            Wiadomo więc że bez obrotów nie ma mocy w ścigaczu, dlatego nawet dobre plastiki kręcące się do 13tys obr/min nie maja startu z nowymi power cruiserami pojemności 1.8 - 2.0 spod świateł
                            Ale jest jeszcze jeden szkopuł w tych danych, otóż moment uzyskiwany na tylnym kole a nie na silniku. Najprościej ten moment zwiększyć przez zwiększenie przełożenia czyli różnicę zębów między zębatkami przednią i tylną (przekładnia łańcuchowa) ale za tym znów idzie zmniejszenie prędkości max bolidu którym chcemy podróżować

                            Moja instrukcja w ktm'ie podaje moc coś koło 60KM ale na przełożeniu 13:50 na gumę z gazu idzie i na 5 biegu I TO JEST WŁAŚNIE MOMENT NA TYLNYM KOLE a nie na silniku.

                            Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem tym postem a jeśli tak to przepraszam, myślę że te wiadomości się komuś przydadzą i na drugi raz nie będzie się śmiał po usłyszeniu
                            tekstu że tylko 50KM uzyskane z 600cm pojemności.
                            POZDRAWIAM
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #89
                              Psze Państwa, nie schodzmy z tematu
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                #90
                                hehe noc była i trochę mnie poniosło no ale marcinjunak dobrze doprecyzował problem
                                Gosienka no to faktycznie szwajcarskie modele jakoś dławione były
                                W 3YF tez po 96 roku z 48KM zmniejszyli do 46KM (34kW) wiec mój ma juz 46KM
                                opis można zmienić zatem na
                                3YF 660 (48/46 KM Niemiec)

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X