Poka wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: cichy strza z tumika po wyczeniu silnika

Member Avatar nomadeurope
    Doczy
    cze 2010
    Postw
    147
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 Tenere
    Skd
    Wrocaw
    GG
    GG: 3403144

Domylnie cichy strza z tumika po wyczeniu silnika

Heja!
    Ostatnio zauwayem dziwn rzecz - po wyczeniu silnika (po 1-2 sek.) sysz cichutki "strza" z tumika, w zasadzie jest to co w rodzaju "puf". Kto ma jakie sugestie co to moe by?
    Z ostatnich modyfikacji owinem kolektory tam termiczn ale nie sdz, e to moe by z tego powodu.
    Tnr is the way to go!

Member Avatar bocian
    Doczy
    wrz 2010
    Postw
    148
    Motocykl
    TTR600 '03
    Skd
    Bydgoszcz/Pozna
    GG
    GG: 2416086

Domylnie

Mi si kiedy zdarzya nastpujca sytuacja:
    Krciem przy ganikach do dugo i nie chciaa franca odpali (troch krciem rozrusznikiem etc). Zatem na spokojnie poszedem sobie na papieroska, wrciem do motocykla ( wyczonego ), a ta franca tak strzelia, e prawie uklkem. Gono bya CO NAJMNIEJ porwnywalna z jak konkretn petard.

Ponowiem prb odpalenia i ruszya z kopa Ot, cuda wianki

Junior Member
    Doczy
    maj 2012
    Postw
    1
    Motocykl
    Suzuki DR 750
    Skd
    szczecinek

Domylnie

ja mam tez ten objaw tylko ze w bigu , wydaje mi si ze mieszanka dopala si w tumiku, ale niech wypowiedz si fachowcy

Ojciec Zaoyciel Avatar fxrider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,738
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Te obstawiam dopalanie paliwa w wydechu. Po wyczeniu zaponu silnik wyrzuca jeszcze jedn-dwie porcje paliwa do wydechu i tam moe ono ulec spaleniu. By moe owinicie kolektorw tamami pogorszyo ich chodzenie, czyli s cieplejsze i moe wanie akurat ta rnica temp. zacza powodowa zapon. Taka hipoteza.

Member Avatar nomadeurope
    Doczy
    cze 2010
    Postw
    147
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660 Tenere
    Skd
    Wrocaw
    GG
    GG: 3403144

Domylnie

tzn. abymy dobrze si zrozumieli - nie jest to aden strza z tumika. W kasku na gowie nie sycha. Zdaem sobie z tego spraw jak tankowaem na stacji i jechaem bez kasku kawaek na parking.
    Tnr is the way to go!

Guru Member Avatar robkri
    Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,737
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

A moe to jest skutek rozszerzalnoci cieplnej wydechu, po zgaszeniu silnika wydech stygnie i sycha wtedy takie stuki, pstryknicia, pufnicia. W mojej ST z akcesoryjnym wydechem Lasera i wszystkimi dedykowanymi akcesoriami po zgaszeniu sycha odgos jakby cyknicia przekanika.

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •