Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Duże zużycie oleju na wysokich obrotach ST 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Duże zużycie oleju na wysokich obrotach ST 750

    Witam ostatnio podczas dość dynamicznej jazdy na autostradzie moja teresa pochłonęła jakieś 400ml oleju na 200km. Jak rozmawiałem o problemie z jednym mechanikiem to powiedział że już pierścienie wytarte i generalnie trzeba zrobić remont góry silnika szlify nowe tłoki pierścienie no i dotarcie zaworów jak by trza było. Czy ktoś z was już bawił się w takie remonty??, czy jest sens ładować około 3000zł w stary silnik?? doradźcie coś mądrego.

    #2
    moje zdanie jest takie, ze jesli chcesz motocykl mieć dla siebie i chcesz nim pojezdzic jeszcze duzo duzo czasu...przynajmniej 2-3 sezony warto to zrobić. I nie koncz na rozmowie z jednym mechanikiem tylko najelepiej popytaj chłopaków na forum kogo mogli by polecic aby podszedł zdrowo do tematu i abys ty nie umoczyl bez sensu kasy!
    Równie dobrze mogą to byc tez uszczelniacze zaworów. Sądze ze można było by wymienic pierscienie same, przy okazji zobaczyc co z reszta i wtedy powinienes dopiero podjac decyzje razem z osobą która bedzie ci to robiła Myśle, że tak bedzie najrozsądniej..pozdrawiam cię..

    Komentarz


      #3
      Uszczelniacze są po ok 10zł, do tego pierścienie ok. 300zł kpl + uszczelki + robota u mnie by wyniosło gdzieś z 800zł wszystko, nie wiem ile u ciebie mechanik bierze za robote ale mysle zeby nie bawic sie w szlify i nowe tłoki bo popłyniesz z kasą a sprzęt i tak będzie warty 5k... No, chyba ze wiesz ze to jest to i bedziesz nim latał jeszcze 10 lat... Możesz też delikatnie przehonować cylinder...
      Enduro nie klęka
      R 1100 GS '99 - limonka
      Pajero 3.2 DiD '03

      Komentarz


        #4
        Sprzedaj ten super hiper dakarowy sprzęt i kup męski motocykl

        A tak na poważnie,
        jeśli zdejmiesz cylindry trzeba wszystko dokładnie pomierzyć, jeśli tłoki nie mają już wymiaru to nic nie poradzisz, tak samo z cylindrami jeśli średnice są już przekroczone,
        wymiana pierścieni pomoże jeśli wszystkie inne wymiary będą się zgadzały, jeśli nie i tak będzie żarła olej i puszczała niebieską chmurę.
        Nie liczył bym że kupisz silnik od teresy w o wiele lepszym stanie, raczej szukał bym rozwiązania z tdma ale to też koszta i nie wiele większe niż remont góry na tip top u mechanika bo musisz liczyć cena roboty = cena części w przybliżeniu.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Jestem właśnie po takiej "kosmetyce" - wymiana pierścieni,uszczelniaczy, docieranie zaworów,nowe uszczelki itp. U mnie też zaczęła łykać olej i postanowiłem zrzucić górę silnika do pomiarów - wyszło na to że cylindry i tłoki trzymały tolerancję a pierścionki były mocno poniżej dolnej granicy. Uszczelniacze założyłem nowe - zalałem olejem (ok 100 ml więcej) i ..... po jakichś 3,5- 4 tysiach nic tego oleju nie chce ubyć.... myślałem że coś tam sobie łyknie ale ..nie! Nie wiem czy nie "odessać" tego nadmiaru....

          Komentarz


            #6
            Pierścienie do wymiany i remont głowicy. Tłoków nie ruszaj - założe się o hektolitr piwa że trzymają wymiary (tak jak i cylindry).

            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              Ile kosztowała Cię, taka kosmetyka i czy mógłbyś polecić ten swój warsztat?

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez gutek37 Zobacz posta
                Ile kosztowała Cię, taka kosmetyka i czy mógłbyś polecić ten swój warsztat?
                Wejdz na mój sklep (link poniżej) i przekalkuluj Ale wierz Czeczenowi, mi i innym. Opłaca się taka operacja.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Kosztów dokładnych niestety nie podam ... bo nie pamiętam. Robiłem to etapami - tereska jeszcze brykała na starej głowicy o której wiedziałem że się kończy a w tym czasie Tomman - ogarnął mi drugą głowicę (uszczelniacze,gniazda,planowanie,płytki) uszczelniacze chyba kupiłem po 10 zł(athena) bo oryginały coś koło 23-25 zł .. pierścionki i sworznie tłokowe coś koło 400 i do tego uszczelki pod głowicę,cylindry kapę zaworów Warsztat?!.... najlepszy! u Tomka w garażu Puławy. Tereska bryka jak młoda sarenka Jeszcze z gaźnikami czeka mnie zabawa ... ale to już nieco później

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X