Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rumunia w Lipcu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rumunia w Lipcu

    W lipcu tego roku planuje wypad do Rumuni. Obecnie planuje trasę, kto był i widział niech pisze co warto a czego nie warto oglądać. No i najważniejsze jak znacie jakieś fajne trasy to koniecznie napiszcie

    #2
    Hej!
    Byłem z kumplem w sierpniu zeszłego roku w Rumunii. Trasa przebiegała mniej więcej tak: od granicy w Barwinku, Trebisov na Słowacji, dalej Tokaj->Nyigregyhaza->Mateszalka (odcinek Słowacja,Węgry raczej nudny więc z małym przystankiem w Tokaju chyba warto cisnąć prosto do Rumunii). Po malym odpoczynku w Satu Mare polecielismy nad granica Ukraińską do Sapanty (wesoły cmentarz warto zobaczyć, można nawet zamówic sobie nagrobek, pare km za cmentarzem w góre jest camping, a za nim elegancka łączka ze strumykiem i łażącymi luzem końmi. Tam też mieliśmy pierwszy postój od granicy z Polską. Kierowaliśmy się w deltę Dunaju, Galati->Braila (stamtąd promem przez Dunaj) do Tulcea. Potem na południe do Constanty (największy port nad Morzem Czarnym). Prejazd deltą warto sobie urozmaicic zapuszczając się wąskimi traskami w kierunku morza, bo do Constanty jedzie się z 200 km stepem gdzie oprócz trawy i słoneczników niewiele jest do zwiedzania. Za to za Constatą przy granicy z Bułgarią jest spoko mieścina Vama Veche, warto sie tam zatrzymać, fajna plaża, ciekawe knajpy, głosna muza. Miasto/wioska raczej niewielka ale ma klimat (troche taki polski Jarocin), gdzie Czauczesku pozostawił enklawe dla wszelkiej maści świrów i odmieńców i raczej nie wnikał co tam się dzieje.
    Potem omijając Bukareszt kierowalismy sie na trase Trafogarską od strony południowej (Pitesti->Curtea de Arges)- traske obowiazkowo trzeba zaliczyc bo to razem z Transalpiną kwintesencja górskich zakrętasów. Transalpina jest niedaleko i prowadzi z Sebesu do Novaci. My zrobilismy obydwie w jeden dzień ale mysle ze lepiej na spokojnie rozłozyc siły na 2 dzionki.
    Dalej zrobilismy pare szutrów w kierunku Timiszoary i stamtad na północ przez Arad Oradee, spowrotem przez Madziary, Słowacje i Polszy..
    Całość to jakies 4800 km w 12 dni

    W sierpniu powtórka z rozrywki tyle,że z zahaczeniem Mołdawi, Bułgarii i Serbii
    Czuwaj!

    Komentarz


      #3
      Bardziej OFF, czy bardziej ON? Zwiedzanie zabytków, czy zwiedzanie gór?

      Komentarz


        #4
        Bardziej OFF, Zwiedzanie ładnych miast i przepychanki z turystami mnie nie interesują.

        Komentarz


          #5
          malowane monastyry w Woroncu, Arbole, Suczawicy, Gorze Humoru. Polskie wioski - Kaczyka, Nowy Soloniec.

          Przynajmniej jedno miasteczko z siedmiogrodu - Sighishoara.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Mogę Ci podrzucić tracka z wrześniowego wypadu. Mocno offowy (tzn. praktycznie zero zwiedzania), ale bez jakiś hadkorów, może poza jednym podjazdem. Widoki pierwsza klasa.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
              Przynajmniej jedno miasteczko z siedmiogrodu - Sighishoara.
              Jedno miasteczko, ale za to wszystkie jego knajpy

              CmenaH - popatrz na portalu wikiloc albo na gpsies - tam jest mnóstwo tracków do ściągnięcia, wg kŧórych mozna fajnie pojeździć.
              Popatrz też na relacje na forum, jest ich kilka conajmniej. Dobre mapy na Rumunię masz tu: http://advrider.pl/viewtopic.php?f=4&t=6214
              Sowizdrzał
              KTM 750 6T
              Nie wierz, nie bój się, nie proś!

              Komentarz


                #8
                Dzięki wszystkim Oczywiście przejrzałem fora przewodniki itd. 99% z nich opisuje to samo Dzięki za linki, ale na razie jadę bez elektroniki.

                Komentarz


                  #9
                  Fajna jest droga z Sapanty do Baja Mare przez góry. Choć droga to może za dużo powiedziane Ponoć jak jest sucho to lajcik, ale widoki i dzika przyroda dookoła bezcenne.
                  hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                  Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez CmenaH Zobacz posta
                    Dzięki za linki, ale na razie jadę bez elektroniki.
                    Rozumiem ideę, ale jeśli chcesz jeździć na przełaj to nie jest dobry pomysł.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      A może jedzmy na Krym, do Rosji. Oni teraz tam nas bardzo lubią.

                      Komentarz


                        #12
                        NA Krymie już byłem co prawda nie motorem ale byłem. Naprawdę jest co pooglądać .... ale dla zasady nie pojadę...... nie będę Putinowi pomagał

                        Komentarz


                          #13
                          Siema.Szkoda ze nie mam urlopu w lipcu tylko w sierpniu bo bym sie z Toba zabral.Tez wyruszam w te rejony ale miesiac pozniej . Jakby co pisz relacje bede mial kolejne wskazowki

                          Komentarz


                            #14
                            Ja też się wybieram w lipcu. Trochę off. Wycieczka bardziej krajoznawcza niż turystyczna. W jakim terminie wyruszasz?

                            Komentarz


                              #15
                              Ja z ekipą też będziemy krążyć po Maramureszu między 3, a 9 lipca

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X