Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przedni zacisk hamulca

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Przedni zacisk hamulca

    Cześć,

    mam dwa pytania odnośnie przedniego zacisku hamulca.

    1) Wg serwisówki po każdej zmianie klocków należy zmienić sprężynę klocków. Czy ktoś wie gdzie można taką kupić? W ASO niedostępna.
    Jeśli tak wygląda oryginał: http://images.cmsnl.com/img/products...00-01_14f2.jpg
    to moja raczej jest zużyta bo te węższe blaszki (z dziubkami do góry) są wygięte w kierunku grubszych tak ze nie ma tam szczeliny.

    2) Gdy wciskam klamkę wysuwa się tylko jeden tłoczek, chyba że przytrzymam go lekko palcem - wtedy idą oba. Waga kuchenna mówi że lekko to 300g. Trzeba czyścić zacisk czy tak może być?

    #2
    1. Tylko ASO
    2. Tak może być


    Wysłane z mojego MOVE2 przy użyciu Tapatalka

    Komentarz


      #3
      Tej sprężyny to nie wymieniałem ani razu a mimo wszystko hamuje Tłoczki to powinny jednak chodzić równomiernie. Raz bo lepiej wtedy hamują, dwa bo jezeli jeden ciśnie mocniej to nierówno klocki biorą. Wyczyścić, wypolerować i w razie konieczności wymienić komplet uszczelniaczy w zacisku.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Nawet nowki sztuki nie wysuwaja sie rowno
        Tak to juz jest że jeden trzeba DELIKATNIE przytrzymac

        Paweł.

        Komentarz


          #5
          Kwestia ile to delikatnie U mnie tez jeden czasami wysuwa się na poczatku troszkę wolniej ale idzie sam. Jezeli trzeba przytrzymywać jeden by ruszył drugi to coś tam opór juz zaczyna stawiać.
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz

          Pracuję...
          X