Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie stacje paliwa wybierać

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jakie stacje paliwa wybierać

    Witam . Koledzy na jakich stacjach w tym roku leją dobry oktan ? dwa przedostatnie tankowania to porażka . Myślałem że moto siada, gubił obroty , silnik - jakby śrubek do niego wrzucił ,gasł po puszczeniu manetki podczas jazdy , a o spalaniu to juz nie pisze , ale wlałem po drodze ( stacji póki co wolę nie wymieniać ) i ożyła na nowo . Co oni tam dodają , czym je kroszą ze takie rozbiezności i cuda na moto wychodzą ? szykuje się do dłuższej trasy i chciałbym wlać cos na czym się pojedzie.

    #2
    Jeżeli tankuje u siebie to na bliskiej, jeżeli w trasie to nie patrzę zbytnio gdzie tylko żeby to nie była stacja Pana Kowalskiego o nazwie Orlin jak to kiedyś znalazłem tylko np Orlen, Shell, Lotos itp. Jak będą mieli chrzcić naftę to to na każdej to zrobią, dlatego nie przywiązuje do tego aż takiej wagi.

    Komentarz


      #3
      Z mojego punktu widzenia to nawet Orlen a Orlen jest różnica . dzisiaj wlałem na pobliskim Orlenie i znowu dupa , a słyszałem ze mają do dupy to paliwo to i tak się skusiłem. Kiedyś lali tych komponentów mniej bo 9% ponoć , a teraz słyszę że mogą nawet 19% - 21% ,zależy pewnie skąd przyjechało ??? bo kumpel robił na stacji i mówił mi że tylko nazwa stacji się nie zmienia a dostawca co trochę to inny, aby interes się kręcił. Jedno co zauważyłem to to że w miastach jest lepsze niż na tych przy trasie. Może to też kwestia jaki region.

      Komentarz


        #4
        Żeby 660'tce paliwo nie smakowało to już faktycznie musi być kiepskawe. Umiarkowanie sprężony singiel o dobrej komorze spalania więc fabryka wymagała tylko 90 oktanów. By choc w części zniwelować problemy z paliwem polecam zwiększyć przerwę na elektrodach świecy do 0.8-0.85. Zazwyczaj pozwala to śmigać na gorszych gatunkach jezeli reszta jest w zadawalającym stanie.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Przerwa jest ok, już sprawdzałem. Dziwi mnie to że co stacja to inny oktan. Jak trafie na dobry to terenia aż śpiewa , Godzinke temu rozmawiałem z kumplem i też tankował tam gdzie ja, mówił że tragedia , nie może udoić swojej Afryki. więc jeden wniosek - huj..e paliwo i tyle . sezon się zaczął , więc trzeba wyczuć gdzie tankować. dziwi mnie też niska cena według zeszłego roku , a baryłka ropy nie az tak mocno spadła więc może po takich dziurach jak moja okolica dowożą badziew najgorszy. Tak jak pisałem do góry, jak wleje w mieście to jest ogień. piszę o tym bo może ktoś gdzieś też ma takie cudne paliwa i szuka innych stacji.

          Komentarz


            #6
            Do motocykla leję tylko rosyjskie produkty, jeszcze mnie nie zawiodły, ale jeśli tankuje polską benię to zawsze na stacjach O...., tu także nigdy się nie zawiodłem. Pewne jest że polskie paliwa zresztą jak w całej Unii zawierają sporo biokomponentów i dodatków sezonowych, podyktowane to jest odpowiednimi dyrektywami. Dla porównania benzyna w Rosji biokomponentów nie posiada a tylko i wyłącznie dodatki sezonowe a i tych sporo mniej w efekcie paliwo jest lepsze wg. mnie. W tej chwili stacje benzynowe przechodzą na paliwa letnie i rezultat jest taki że np. na 50 litrach 95-ki miesiąc temu przejeżdżałem około 820 km a od mniej niż dwóch tygodni na tej samej ilości pokonuję nawet 890 km a w pełni sezonu będzie pewnie ponad 920 km i to nie jest obserwacja tylko z kilku ostatnich miesięcy ale kilku sezonów. Tak to wygląda zarówno w motocyklu jak i samochodzie z silnikiem benzynowym, diesel ma to samo a nim jeżdżę rocznie ponad 50 tyś. km i takie same mam obserwacje.

            Komentarz


              #7
              Tu się z Tobą zgodzę robkri , jest w tym logika ,bo w tamtym sezonie wiosną też tak było, pewnie jeszcze stare oktany mają. Więc pozostaje mi czekać na świeżą dostawę . Jutro zrobię test i przejade się zatankować gdzieś dalej, najlepiej w mieście bo tam więcej schodzi więc mają świeża dostawę zawsze. Tak samo u mnie ze spalaniem, latem mi spada poniżej 5l , a teraz do 6l.

              Komentarz


                #8
                Ja zawsze tankuję na najbliższej sta cji do której jestem w stanie dojechać na resztkach paliwa.
                IdÄ…c prosto przed siebie nie można zajść daleko…

                Komentarz


                  #9
                  Też bym tak chciał . Moje konie jakieś wybredne , nie chcą żreć byle czego . A wiecie , zastanawiam sie czy nie jest to wina gazników ? Może trzeba zrobić regulację skoro inni leją co popadnie i jest ok a moja jak zeżre byle co to pierdzi . jest taka opcja ?

                  Komentarz


                    #10
                    Póki nie wyregulujesz i nie wyczyścisz to się nie dowiesz

                    Komentarz


                      #11
                      Problemów szukać należy w motocyklu, nie na sieciowych stacjach. Do takiego łupa jak nasze można lać i albańskie siuśki zmieszane z ropą, a moto pojedzie bez większych protestów. Testowane

                      Komentarz


                        #12
                        Tez bym szukał przyczyn w motocyklu, nie paliwie. Nie twierdzę, że nie ma różnic w jakości ale problemów nigdy nie stwierdziłem. A aż takim szczęściarzem nie jestem.

                        Komentarz


                          #13
                          No więc tak , paliwko zatankowane na Shell-u , moto idzie jak burza i nie wyczułem niepokojących oznak. Silnik pracuje równo,cicho , nie gaśnie,świeca biała , czysta nie zakopcona. czyli wszystko w normie . Więc chyba sobie odpuszczę ( bynajmniej na jakiś czas ) czyszczenie i regulację gazników. Odpuszczę sobie także pobliskie stacje z tymi siuśkami ! . ( prywatnie naprawiam od wielu lat piły spalinowe i wiem co te paliwa w mojej okolicy potrafią,po diagnozie kazałem zmienić poliwo i usterki typu "gaśnie,zalewa się lub nie równo pracuje ustępują). Dla tego ten temat poruszyłem bo sądziłem ze takie cuda są nie tylko w mojej okolicy. Myśle że jeszcze kiedyś ten temat ktoś poruszy.Dzisiaj jestem zadowolony i pozdrawiam wszystkich, tych w Polsce i za granica pozdro bociek ! A i bym zapomniał, dzięki wszystkim za udział w tym wątku. temat nadal aktualny.
                          Ostatnio edytowany przez pehowiec; 4462.

                          Komentarz


                            #14
                            Świeca to chyba powinna byc brązowa przy prawidłowym składzie mieszanki?
                            IdÄ…c prosto przed siebie nie można zajść daleko…

                            Komentarz


                              #15
                              Biała to za uboga mieszanka.
                              sigpic

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X