Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator NOWY

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Akumulator NOWY

    Witam

    Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem super tenerki i już drugiego dnia spotkało mnie takie coś

    moto paliło super jeździłem pół dnia, następnego dnia wyjechałem zrobiłem z 30km i postawiłem motor chcąc ja ponownie zapalić odmówiła posłuszeństwa (przekręcając kluczyk zrobiło się jakieś zwarcie) co się okazało

    w akumulatorze nie było wogule elektrolitu był zupełnie suchy... trzeba go wymienić

    Teraz moje pytanie czy jest możliwe że popaliło mi jakieś moduły itd
    czy mogło coś stać się z instalacją. Dodam że podłączyłem aku do ładowania na jakąś chwilę

    #2
    Przekręciłeś kluczyk jak akumulator był podłączony do prostownika i prostownik ładował?
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Kup nowy akumulator, zalej go i naładuj, najlepiej prostownikiem motocyklowym (ok. 50 zł i masz na dłuuuugo). Wtedy będzie można powiedzieć czy coś jest nie tak, teraz - na odległośc nikt nie wywróży
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez korba Zobacz posta
        Witam
        (przekręcając kluczyk zrobiło się jakieś zwarcie)
        a skąd wiesz ze zwarcie miało miejsce? poszedł dym z instalacji czy coś? bezpiecznik wywaliło?

        Zamieszczone przez korba Zobacz posta
        w akumulatorze nie było wogule elektrolitu był zupełnie suchy... trzeba go wymienić
        Zamieszczone przez korba Zobacz posta
        Teraz moje pytanie czy jest możliwe że popaliło mi jakieś moduły itd
        czy mogło coś stać się z instalacją.
        Jak Kupisz akumulator i będziesz go podłączał do motoru od razu zobacz tzn zmierz jakim napięciem jest ładowany bo może regulator napięcia jest walnięty i wygotowało akumulator.

        Zamieszczone przez korba Zobacz posta
        Dodam że podłączyłem aku do ładowania na jakąś chwilę
        A jakiego prostownika użyłeś? Jakim prądem zacząłeś ładować akumulator?
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          ....

          Czy działa ci obrotomierz ???
          Jeżeli nie na 99 % walnięty jest regulator napięcia.
          a ładowarką do samochodów jedynie usmażysz akumulator motocyklowy.
          Sprzedam silnik do xtz 750 kontakt na PW.

          Komentarz


            #6
            Aku kupiłem wszystko gra świetnie dzięki wszystkim za odpowiedź zamykam wątek

            Komentarz


              #7
              Sprawdź jeszcze ładowanie na nowym akumulatorze żeby nie powtórzyła się taka sytuacja jeszcze raz.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Usunięte na żądanie użytkownika

                Komentarz


                  #9
                  Wejdź na stronę larrsona, tam są przypisane aku do modeli - możesz porównać.
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Usunięte na żądanie użytkownika

                    Komentarz


                      #11
                      Usunięte na żądanie użytkownika

                      Komentarz


                        #12
                        ja kupiłem landporta żelowego, 220 PLN chyba, ale przynajmniej nic sie nie wylewa.
                        od roku Lepris ma taki s xt600 i się sprawdza , a miał ciężki okres jak ssanie nie działało.

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez szymek1960 Zobacz posta
                          Niestety lecz muszę zmienić symbol wybranego akumulatora na: YB14L-A. Producent YUASA. Literka "A" wskazuje na ustawienie klem akumulatora.
                          No i co z tymi klemami wstawiasz na opak i po sprawie, to nie jest akurat problem.
                          http://www.informatyzacja.com

                          Komentarz


                            #14
                            Albo kombinujesz z przewodami, w większosci przypadków da się je pociągnąć trochę inaczej i "przedłużyć".
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #15
                              Usunięte na żądanie użytkownika

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X