Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

równoległe ustawienie lag

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] równoległe ustawienie lag

    ma ktoś na to jakiś sposób?
    kilka razy już kręciłem i za każdym razem półki nie są równo ustawione, a kierownica nie jest (dokładnie) prostopadle do kierunku jazdy.

    Może na czas skręcania jakoś spiąć półki? tylko jak? i czy to ma sens?
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    #2
    Tzn. rozumiem, że masz na myśli patent przy którym nie będzie trzeba prostować lag ?
    Najlepiej byłoby określić w którą stroną są zgięte lagi i wtedy ustawić je "bananem" na zewnątrz. No chyba, że półki też są krzywe (a gną się bardzo często wbrew pozorom), wtedy raczej zostaje tylko ustawienie kompromisowe.
    Kiera może być przekoszona na silentblockach względem górnej półki.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      nie... lagi mam proste (tak mi się przynajmniej wydaje).

      jak ustawić je równolegle i prosto, po ich założeniu do pólek?
      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
      =>
      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

      Komentarz


        #4
        Jakby wszystko było proste to byś nie musiał tego tematu zakładać. Normalnie jest tak, że wszystko idealnie się zgrywa, lagi lekko i osiowo wchodzą w półki, skręcasz równo i jest prosto. Wrzuć moto na centralkę, wsadź lagi bez wkręcania w półkę i kręć samymi rurami - jak półki zaczną "chodzić" to możesz ze spokojnym sumieniem pozbyć się wątpliwości.
        Ew. na wyjętych lagach przyłóż je do siebie chromowanymi rurami (goleniami na zewnątrz) i sprawdź, czy w którymś położeniu pomiędzy rurami nie pojawia się szczelina światła.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Wyprostować półki i będzie po kłopocie A jesli półki są krzywe to lagom też bym się przyjrzał na rozłożonym zawieszeniu. Najpierw można poziomice do lag przystawić i zobaczyć czy jest ok.

          Komentarz


            #6
            chyba jednak coś źle tłumaczę...

            górna i dolna półka mogą się względem siebie poruszać... tak? (mówię oczywiście o sytuacji, kiedy śruba ustawiona centralnie jest odkręcona).

            zakładając, że u mnie górna i dolna półka nie są ustawione symetrycznie... pytanie brzmi - jak to zrobić?

            -najpierw półki względem siebie, potem włożyć lagi?
            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
            =>
            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

            Komentarz


              #7
              W takiej sytuacji po prostu bym wkładał lagi (na poluzowanej górnej śrubie oczywiście) - one ustalą prawidłowo półki.
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zakładając że wszystko z lagami i półkami jest ok. to....

                Skręć (luźno!!!) półki
                wkładaj lagi
                ustaw równo wysokość umieszczenia lag w półkach
                załóż koło ...

                -wszystko powinno się samo poustawiać ... niczego nie skręcaj mocno - tylko na tyle żeby np. lagi nie wypadały...
                jeżeli lagi i półki są proste nie pozostanie nic innego jak dokręcać śruby odpowiednimi momentami
                jeżeli coś jest krzywe ... to nie będzie pasować

                Komentarz


                  #9
                  Jak napisał już Czeczen, wszystko skręcaj luźno, powoli się wszstko poukłada (nic od razu z ostateczną siłą), a jak nie to będzie znak, że półka lub zawiecha jest krzywa.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    najpierw skręć dobrze łożysko główki ramy a dopiero wkładaj lagi w półki jak piszą koledzy
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      lagi wystarczy chyba ustawic na taka sama wysokosc i mozna skrecac a potem wkladamy kolo bo i tak golenie sie swobodnie obracaja w wokol wlasnej osi wie z ustawieniem nie bedzie problemu jezeli wszsytk ojest proste oczywiscie chyba ze sie myle.
                      Take care of your Tenere she will take care of you

                      http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                        W takiej sytuacji po prostu bym wkładał lagi (na poluzowanej górnej śrubie oczywiście) - one ustalą prawidłowo półki.
                        Górna śruba ma być poluzowana tak?
                        Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

                        Komentarz


                          #13
                          To zależy - jak masz wątpliwości, szarpałeś kierą do ogranicznika przy zdjętych lagach lub n.p. zmieniałeś łożyska główki ramy to powinna być poluzowana. Jeśli tylko wysunąłeś proste lagi i chcesz je wsadzić z powrotem to nie ma takiej potrzeby - wszystko się powinno zgrywać.

                          A w temacie - wiadomo coś więcej ?
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                            A w temacie - wiadomo coś więcej ?
                            a o jakie więcej pytasz?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #15
                              Miałem na myśli to czy udało się to zawieszenie poskręcać prosto
                              sigpic

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X