Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

równoległe ustawienie lag

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    mniej więcej się udało...

    niedługo jednak cieszyłem się prostotą (prostością?), bo już kilka godzin później musiałem położyć moto, żeby nie wjechać w kumpla. Kiera krzywa, więc trudno powiedzieć jak reszta ))
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    Komentarz


      #17
      Jak można w prosty sposób sprawdzić która półka jest krzywa? Mam lekkie skrzywienie, lagi są proste na 95%.
      dirtier, happier

      www.facebook.com/dalekadroga

      Komentarz


        #18
        Wyciągasz i kładziesz na taflę n.p. szkła. Zawsze pierwsza dolna leci, co nie znaczy, że górna musi być prosta.
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Pozwolę sobie odświeżyć. Poszalałem wczoraj odrobinkę po "poligonie". Zaliczyłem dwie gleby, ale przy małej prędkości i w głębokim piachu, który skutecznie (?) zamortyzował upadki + ze 2 -3 razy dobił mi przód. Po powrocie stwierdziłem, że przód stracił nieco ze swej japońskiej symetrii Odchylenie wynosi na oko ze 3 stopnie w prawo (tzn o tyle przód musi być skręcony w prawo, coby jechać prosto). Generalnie pytanie brzmi - czy od tak błahych, wydawać by się mogło, upadków mogły powstać takie szkody? I czy taka jazda grozi wyrabianiem, wybijanie itp czegoś, czy też jest to bardziej użyteczno - estetyczna kwestia? Dawać toto od razu do prostowania czy może poczekać na koniec sezonu?
          Sobczaq, przedtem Sbq!

          Prawym pasem, za Matizem.

          Komentarz


            #20
            Ale skrzywiony jest w półkach ? Bo przy takich lekkich glebach to przeważnie w sitenblokach na kierze się przestawi,ewentualnie popuść lekko śruby w półkach i zaprzyj koło o coś powinno się naprostować.Jeżeli nie ma jakiś objawów typu mocne ściaganie,moto nie wozi na śliskim to raczej nic trwale tam się nie skrzywiło
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #21
              Krzywiznę kiery w silentblokach już kiedyś przerabiałem, ale teraz to nie to - mam własnie wrażenie jakby lagi straciły symetrię względem półek. Jeśli chodzi o prowadzenie i stabilność to nic odczuwalnie się nie zmieniło, nie trzęsie ani nie wężykuje. Dzięki za radę, spróbuję Twojej metody, może faktycznie lagi się jakoś poluzowały i przestawiły.
              Sobczaq, przedtem Sbq!

              Prawym pasem, za Matizem.

              Komentarz


                #22
                Normalna sprawa, że w terenie po glebach trzeba od czasu do czasu brać koło między nogi i prostować (szarpiąc za kierę) całość.
                sigpic

                Komentarz


                  #23
                  Dzięki serdeczne, forumowicze jak zawsze niezawodni Chwila zabawy i wszystko już jest proste (no, dajmy na to ). Dobra nauczka na przyszłość.
                  Sobczaq, przedtem Sbq!

                  Prawym pasem, za Matizem.

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                    Normalna sprawa, że w terenie po glebach trzeba od czasu do czasu brać koło między nogi i prostować (szarpiąc za kierę) całość.
                    Nie mów, że takie normalne, wiem czym lubisz latać. Ciężko przekosić grube lagi.

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez Lepi Zobacz posta
                      Nie mów, że takie normalne, wiem czym lubisz latać. Ciężko przekosić grube lagi.
                      Grube lagi tak, ale tu nie mówimy o KTMach na upsach tylko klasycznej chromowanej rurze fi 43mm w stalowych półkach. Zdarza się, tym bardziej, że ST w przeciwieństwie do AT nie ma dodatkowego usztywnienia pod błotnikiem.
                      W ST łapiąc koło między nogi i ciągnąc mocniej za kierownicę widać jak cały zawias się przekasza - zresztą na tym polega procedura prostowania w warunkach polowych Sam niejednokrotnie ćwiczyłem w ST - tyle łatwiej miałem, że w mojej silentblocki kierownicy były usztywnione/zablokowane.

                      W LC4 też raz mi się udało, ale to była grubsza przygoda - i tak miałem sporo farta, że niczego wtedy nie pogięło. Tu już trzeba było luzować półki do zrobienia porządku.
                      sigpic

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X