Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Porównywanie motocykli z allegro, analiza ofert przed zakupem itp.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    odnośnie zużycia i korelacji tego z przebiegiem - rączki/chwyty kierownicy sa ori i w bardzo dobrym stanie, wręcz mało zużyte, kanapa również, prawie jak nowa za to podnóżki kierowcy do blachy zdarte. jakiś smar wyłazi z piast, co najmniej 1 kalamitka przytkana

    Komentarz


      Co to znaczy właściwie, że tylna tarcza regenerowana? Moto jakoś strasznie nisko przodem stoi, właściciel raczej niewysoki?
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
        hmm, opłąca się, dołożyć, wiadomo co się ma ale byś nie kupił...pokrętne to trochę
        bo to super hiper dakarowy sprzęt
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          tarcze hamulcowe można regenerować, tu pewnie lekko podtoczona i wyprostowana, ale mięsa jeszcze grubo na niej. Lagi wsunięte ok 4 cm bo właściciel niewysoki.

          Komentarz


            Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
            raporcik z oględzin: http://otomoto.pl/yamaha-xtz-super-tenere-M3539851.html
            Właściciel - konkretny,rzeczowy, wie o co kaman i twardy motonita z żużlowymi korzeniami
            Moto - przebieg ok 60K, sprowadzone od makaroniarzy przez "speca" w PL i odkupione przez obecnego właściciela. Nowe tarcze przód, regenerowana tył, klocki prawie nowe, przewody oplot przód, akcesoryjny regler, światła na 2xH4 na przekaźnikach, gniazdo zapalniczki, akcesoryjna wysoka szyba z mocnym "wyciągiem" ku górze, kufer Avina średni z ori stelażem.
            Zrobione: zawory na git, insytalka elektro z owymi przekaźnikami, bezpiecznikami itepe, zawiecha przód generalka na nowym oleju, ślizgach, uszczelkach, łańcuszek nierządu jakieś 2K temu wymieniany, gaźniki nowe (?) i po synchro, wymieniony regler na jakiś konkretny akcesoryjny. termostat od TICO (!), lampy z dedykowanymi H4, łozyska kół przód i tył, zwiechy też
            Dodatki: gaźniki ori (do roboty), przednia część czachy zamiennik, kompletny napęd nowy, ori termostat, przekaźnik, ori lampa na bańkach 35W, 2 szyby jedna ori, 2ga akceso wyszczerbiona, drugi tłumik, ori tarcze przód (krzywe), flaszka oleju na dolewki, trochę pomniejszych gratów.
            Wrażęnia - moto w dobrej kondycji mechanicznej, lecz zaniedbane. rama prosta bez pęknięć, mocne ślady od oleju na silniku (cieknie?nieumiejętnie lane do zbiornika?), wyłażące stare uszczelki tu i tam, upaprane rolki łańcucha, sam silnik z odłążącą farbą i śladami lewostronnej glebyu raczej większej niż parkingówka, pokrywa zaworów klejona na poxipol od przodu, 1 rura kolektorów wydechowych mocno wgnieciona, tłumik od koła mocno skorodowany, czacha jak i reszta plastików w kondycji 4/6 więc da się jeździć ale szału nie ma. Brak zamka klapki schowka w zadupku, stacyjka wyciapana, brak kilku śrubek tu i tam, handbary ori Yamaha, chwyty kierownicy ori w nadwyraz dobrym stanie (przebieg ori????) wytarte podnóżki kierowcy do kości, kanapa w bardzo dobrym stanie (??) opony 50/50 asfalt/szuter i raczej miękkie więc pojeżdżą jeszcze. Felgi poobdzierane ale proste, przednia widać świeże odważniki, tył bez ingerencji, aku mokry, ale bez ingerencji i na zimnym odpalił od strzała, prawie od razu na oba gary, nie kopci na czarno ani biało, płyn chłodniczy czysty, olej do wymiany.
            Podsumowanie - za 5.500 do wzięcia, do dopieszczenia wizualnego i nieco technicznego, połatać mocowania plastików, poczyścić tu i tam i latać Ja mam mieszane uczucia, nie wiem, nie znam się na tym moto, powyżej opis tego co czułem i co widziałem. Jakieś sugestie?
            Rozumiem, że zawory na git to tylko na słowo właściciela, czyli i tak do sprawdzenia po kupnie. Co oznacza "zawiecha przód generalka": tam nie ma uszczelek, tylko uszczelniacze, po dwa na lagę (przeciwpyłowy i olejowy), ślizgi?, wymieniał takie przepiłowane tulejki (nie wiem jak fachowo nazywają) w lagach? Łańcuszek sobie sprawdź na napinaczu. Regler "jakiś konkretny akcesoryjny", ale konkretnie to jaki? Lampy z dedykowanymi H4 - z tego co widać na zdjęciach to są lampy pod bańki i nie nadają się do żarówek H4, chociaż wsadzić można, mój poprzednik przymocował na rozgięty spinacz, czy de facto też były dedykowane Na silniku nie może być oleju od nalewania, ponieważ zbiornik jest pod siedzeniem, opony raczej miękkie - czym sprawdzałeś?, lepiej podaj DOT, aku mokre od kwasu?
            Reasumując, to co napisałeś, to raczej informacje od sprzedającego. Za dużo niewiadomych, albo niesprawdzonych rzeczy. Z większym/mniejszym przybliżeniem da się ocenić ile trzeba w moto włożyć już przy oględzinach, nie da się stuprocentowo sprawdzić silnika, bo branie oleju wyjdzie gdzieś po 1000 przejechanych km, a jak sprzedający jest świnia to naleje jakiegoś motodoktora i silnik będzie chodził lepiej aniżeli w rzeczywistości.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              Zawory na słowo właściciela. Zawiecha przód generalka - w moim rozumieniu to wg słów właściciela i tego co widziałem pod osłonami: nowy olej, uszczelki pyłowe i olejowe nowe, ślizgi (te przepiłowane tulejki). Łańcuszka nie sprawdzałem, polegam na tym co mówił właściciel. Regler "jakiś konkretny" to znaczy robiony w PL akcesoryjny o dużo większym radiatorze i o wiele lepszą masą, czyli nie powinien się zjarać - nowy (nie pamiętam danych twórcy), lampy wymienione na takie, gdzie gniazda w odbłyśnikach sa ori na 2xH4, stare lampy na bańki 2x35W oddaje do moto, na silniku ślady oleju w sensie upaprany brudną warstwą kurzu i piachu w postaci olejowej pasty ściernej, głównie okolica uszczelki pod cylindrami, zbiornik oleju usmarowany olejem (bo czym by innym heh) aż kapie na dolnym zgrzewie, może to być nieszczelność tam, albo ślady po laniu na oślep, opony miękkie pod paznokciem, DOT zapomniałem sprawdzić (mea culpa) stan ok 2x 70/80% starcia. Tak, masz rację co do możliwości trafienia na szubrawcę-sprzedawcę dlatego toco mogłem to opisałem, niestety przejażdżki nie zrobiłem bo lodowisko było z pół kilometra. Motodoktora??W mokrej misce olejowej i sprzęgle?Przecież to by się tam pokleiło na amen w pacierzu, jak mniemam.
              Bajdełej - po tym moim opisie i dodatkach, ile tak circa za taki moto można dać kabonki?

              Komentarz


                Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
                Motodoktora??W mokrej misce olejowej i sprzęgle?Przecież to by się tam pokleiło na amen w pacierzu, jak mniemam.
                Ale swój cel czyli cicho pracujący silnik spełni idealnie, nawet nie wiesz jakie rzeczy ludzie leją do silników motocyklowych i to jeździ.

                Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
                Bajdełej - po tym moim opisie i dodatkach, ile tak circa za taki moto można dać kabonki?
                Nikt Ci na to pytanie nie odpowie wprost, ja bym nie kupił a inny by spokojnie dał 6tys.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  Ładna w słusznym malowaniu http://otomoto.pl/yamaha-xtz-750-sup...-M3549500.html

                  Komentarz


                    do sprzedania http://www.youtube.com/watch?v=KxxIiZmJ2YQ
                    co sądzicie?

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
                      Zawory na słowo właściciela. Zawiecha przód generalka - w moim rozumieniu to wg słów właściciela i tego co widziałem pod osłonami: nowy olej, uszczelki pyłowe i olejowe nowe, ślizgi (te przepiłowane tulejki). Łańcuszka nie sprawdzałem, polegam na tym co mówił właściciel. Regler "jakiś konkretny" to znaczy robiony w PL akcesoryjny o dużo większym radiatorze i o wiele lepszą masą, czyli nie powinien się zjarać - nowy (nie pamiętam danych twórcy), lampy wymienione na takie, gdzie gniazda w odbłyśnikach sa ori na 2xH4, stare lampy na bańki 2x35W oddaje do moto, na silniku ślady oleju w sensie upaprany brudną warstwą kurzu i piachu w postaci olejowej pasty ściernej, głównie okolica uszczelki pod cylindrami, zbiornik oleju usmarowany olejem (bo czym by innym heh) aż kapie na dolnym zgrzewie, może to być nieszczelność tam, albo ślady po laniu na oślep, opony miękkie pod paznokciem, DOT zapomniałem sprawdzić (mea culpa) stan ok 2x 70/80% starcia. Tak, masz rację co do możliwości trafienia na szubrawcę-sprzedawcę dlatego toco mogłem to opisałem, niestety przejażdżki nie zrobiłem bo lodowisko było z pół kilometra. Motodoktora??W mokrej misce olejowej i sprzęgle?Przecież to by się tam pokleiło na amen w pacierzu, jak mniemam.
                      Bajdełej - po tym moim opisie i dodatkach, ile tak circa za taki moto można dać kabonki?
                      Tak jak Marcin napisał, nikt Ci wprost tego nie powie, motor nie jest zły, aczkolwiek jakieś bum miał i trzeba dobrze sprawdzić ramę i jak jeździ, po tym co przy nim zrobił i tych dodatkowych rzeczach już pewnie za dużo się nie da zejść. Jak ktoś lubi, to można kupić za 5 tyś i sobie przy nim samemu pogrzebać i doprowadzić do ładu. Obojętnie co byś nie kupił, to trzeba pamiętać, że te maszyny są już pełnoletnie i zawsze jest ryzyko, że coś wylezie
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        czyli brakuje jeszcze testów jezdnych. Poza oczywistymi oczywistościami, na coś szczególną uwagę zwrócić? Bo to, że ma nie wężykować, jechać prosto, nie skrzypieć i nie tłuc, uważać na szimi i takie tam, to czy jest coś, jakiś myk który szczególnie w tym moto wychodzi?

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez przemek7912 Zobacz posta
                          do sprzedania http://www.youtube.com/watch?v=KxxIiZmJ2YQ
                          co sądzicie?
                          zczochrana po lasach.... no i gaznik do regeneracji lub wymiany bo nie trzyma równych obrotów. obroty faluja wiec luz na osce juz ma. reszty z filmiku sie nie dowiesz.

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez pawulon182 Zobacz posta
                            czyli brakuje jeszcze testów jezdnych. Poza oczywistymi oczywistościami, na coś szczególną uwagę zwrócić? Bo to, że ma nie wężykować, jechać prosto, nie skrzypieć i nie tłuc, uważać na szimi i takie tam, to czy jest coś, jakiś myk który szczególnie w tym moto wychodzi?
                            poradnik czytałeś?
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz




                              7000 dla forum + pisemna gwarancja na regulację zaworów.
                              sigpic
                              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                              Komentarz


                                tak, czytałem, już wiem wszystko

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X