Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nagły brak zasilania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nagły brak zasilania

    Hop, hop czy jest tu jeszcze ktoś?
    W niedzielę wieczorem umyłem na myjni moto i przyjechałem do domu (5-7km) w następny piątek moto nie odpaliło. Prąd w aku jest, kable pod bakiem sprawdzone, stacyjka sprawdzona. A prąd z aku nie wychodzi. Podpowiedzdźcie gdzie dalej szukać?

    Howq

    #2
    Jakie moto?
    Jak główny bezpiecznik?
    Jak przekaźnik rozrusznika?
    Co znaczy "kable sprawdzone, stacyjka sprawdzona"?

    Komentarz


      #3
      Masa wyczysczona nie zasniedziala? Klemy akumulatora i kable czyste/wyczysczone?

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
        Jakie moto? xtz 750, '91, 3LD
        Jak główny bezpiecznik? Cały,
        Jak przekaźnik rozrusznika? Nie wiem, jak mogę to sprawdzić?
        Co znaczy "kable sprawdzone, stacyjka sprawdzona? - wizualnie, zdemontowałem bak i sprawdziłem czy są przetarcia, zwarcia, uszkodzenia. Stacyjka rozkręcona wcelu oceny połączeń."
        Dla jaksności, po przekręceniu kluczyka nie mam prądu nigdzie nawet na zegarach czy zielona kontrolka buegu neutrlnego, światła z przodu i z tyłu, podgrzewane manetki. rozrusznik nawet nie pyknie, kompletna cisza.

        Działa TYLKO woltomierz bezpośrednio podpięty pod aku, z bezpiecznikiem oczywiście.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez chevy Zobacz posta
          Masa wyczysczona nie zasniedziala? Klemy akumulatora i kable czyste/wyczysczone? Tak wszystko czyste, łącznie z połączeniami kostek. Zawsze jak otwieram jakiś plastik to mam w ręce szczotkę drucianą i kontakt spray.
          Dziwi mnie sposób w jaki odcieło prąd, nic nie wskazywało na żadne uszkodzenia.​

          Komentarz


            #6
            Elektryka tak lubi... jesienią działać, wiosną już nie. Nagłe ;-)
            Sprawdź ciągłość czerwonego kabla do stacyjki i masę silnika. Nie ma mowy, żeby przy sprawnym bezpieczniku i podłączonym poprawnie kablu, nie było stałego plusa na stacyjce.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
              Elektryka tak lubi... jesienią działać, wiosną już nie. Nagłe ;-)
              Sprawdź ciągłość czerwonego kabla do stacyjki i masę silnika. Nie ma mowy, żeby przy sprawnym bezpieczniku i podłączonym poprawnie kablu, nie było stałego plusa na stacyjce.
              Mam teraz 4 dni wolnego to będę grzebał. Jesteśmy ze sobą już 5,5 roku i pierwszy raz mam taki numer. 3 tygodnie z tym walczę i już nawet chciałem zezłomować ale... będę robił. ? krok po kroku, dam znać jak mają się sprawy, dzięki za już i czekam na dalsze pomysły.

              Komentarz


                #8
                MAM DZIADA! Zimny lut na stacyjce był powodem tego kłopotu.
                Serdecznie dziękuję za pomoc, temat można zamknąć, spadam skręcać i nawijać km.

                Komentarz

                Pracuję...
                X