Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

podwójne światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Założyłem już Wesemy, ale zupełnie nie znam się na regulacji. Czy koniecznie muszę jechać do diagnosty, czy jest jakiś patent na ustawienie poziomów i rozstawów metodą garażową? Oczywiście śruby regulacyjne mam już rozpracowane.

    Komentarz


      Polecam diagnostę, zapłacisz z 10 zł. Samemu tez można ale to nie będzie coś extra.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
        Założyłem już Wesemy, ale zupełnie nie znam się na regulacji. Czy koniecznie muszę jechać do diagnosty, czy jest jakiś patent na ustawienie poziomów i rozstawów metodą garażową? Oczywiście śruby regulacyjne mam już rozpracowane.
        Najlepiej to tak jak Lukass pisze ... ale można starą metodą - moto 5m od ściany - na ścianie kreska w osi reflektorów i próbować ustawić np. wg rysunku który kiedyś Robkri zamieścił

        Komentarz


          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
          Polecam diagnostę, zapłacisz z 10 zł. Samemu tez można ale to nie będzie coś extra.
          Też na to wpadłem, tylko tak wstyd roznegliżowaną Teresą po mieście jeździć. Muszę zejść dziś do garażu i zobaczyć czy jest dojście do górnej śruby regulacyjnej z założonymi boczkami i wypełnieniem wokół zegarów.

          Komentarz


            Spokojnie można regulować-korygować ustawienie świateł przy założonych wszystkich plastikach. Przy ustawianiu żeby się nie motać, podłączałem reflektory pojedynczo, na zmianę . Lewy mam jak wyżej, a prawy odrobinę bardziej na pobocze i jest ok.
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              Po wymianie reflektorów regulację zrobiłem na drzwiach garażowych, skutecznie bo na badaniu technicznym w październiku zapytałem diagnostę o skontrolowanie ustawienia luxometrem i było wzorcowo.
              Metoda na garażowe ustawienie jest prosta, trzeba zmierzyć odległość od podłoża do środka reflektorów i na drzwiach lub ścianie nakleić taśmę lub odrysować linie prostą na takiej samej wysokości a potem ustawić motocykl przodem 1,5 do 2m od ściany (drzwi) włączyć światła i kręcić śrubką od wysokości tak aby oba reflektory świeciły równoległą linią jakieś 1,5 do 2cm niżej niż zaznaczona linia tak aby około 10 m do reflektora odcięcie snopa światła wypadało 10 do 15 cm niżej od środka reflektora.
              Jedyne czego się czepną diagnosta to świecenia dwóch jednocześnie świecących reflektorów na światłach mijania, napisałem wtedy na forum o tym.
              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

              Komentarz


                Nie ma co się bać ustawiać samemu, to nie ustawianie kątów świecenia w promie kosmicznym, tylko jedna oś góra dół, ewentualnie druga prawo lewo. I tak na zakrętach w prawo oślepiamy, tak samo jak przy przyśpieszaniu w końcu kondon robi swoje.

                Komentarz


                  Właśnie pamiętajmy że Enduraki mają wysoko umieszczone reflektory, spory skok zawieszenia oraz różnie ustawione wstępne napięcie sprężyny w tylnym amortyzatorze co przekłada się na poprawność świecenia pomimo poprawnej regulacji świateł więc chciał nie chciał trochę razimy, tyle że jest to chwilowe jeśli jedziemy spokojnie w ruchu drogowym to nie razimy.

                  Komentarz


                    Dobra, poczytałem różne mądrości i wyszło, że zasięg świateł mijania ma być teoretycznie 100 m, czyli na ścianie 5 m od lampy linia odcięcia ma być 5 cm poniżej wysokości środka lampy.

                    Komentarz


                      Odświeżam temat.
                      Wiadomo Wesemy się spisują i część już ma założone.
                      A ja mam takie pytanie czy ktoś próbował założyć soczewki?
                      Chodzi mi np. o coś takiego.
                      soczewki.jpg
                      Mi zostały soczewki hella (jak je znajdę w moim garażu ), które miałem jeszcze w starym passacie b3
                      I przyszedł mi do głowy pomysł, że jak koleś powyżej włożył soczewy to te moje też powinny dać radę.
                      Poza tym kuzyn ostatnio włożył do Fazera i fajnie mu świecą.
                      Lampy ma już przerobione na 2xh4 także powinno to chyba zadziałać.
                      Zobaczymy najpierw muszę je odgrzebać. Co podejrzewam łatwe nie będzie

                      - - - Zaktualizowano - - -

                      Takie miałem z Passacie
                      P4291055.jpg
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        Kiedyś chciałem założyć soczewki pod xenon
                        ale były za długie i się nie mieściły :-)
                        Też z VW. Próbuj :-)
                        Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                        Loud pipes save lives...
                        https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                        Komentarz


                          Trzeba pamiętać jeszcze o jednej kwestii.
                          Homologacja...
                          Jak wiemy, nie wszyscy policmajstrzy są przychylni motocyklistom i lubią się czepiać najdrobniejszych szczegółów, a tych jest przy ksenonach cała masa.
                          Poczynając od znaków homologacji na szkle reflektora, poprzez automatyczne poziomowanie, na spryskiwaczach kończąc.
                          To wszystko, dokładnie określone w kodeksie, a brak któregokolwiek z elementów, grozi utratą dowodu, lub nawet lawetą.
                          Póki nie trafimy na upierdliwca, to wszystko będzie cacy i owca cała.
                          Też długo myślałem nad soczewkami i xenonami.
                          Ostatecznie skończyłem na wessemach, nowej instalacji 2xH4 i porządnych żarówkach.
                          Efekt więcej, niż zadowalający, a szkoda nerwów na użeranie się z urzędasami.

                          Komentarz


                            Ale ja nie myślałem o xenonach tylko o zwykłej żarówce. Zresztą takie miałem w Passacie.
                            Także nie ma problemu homologacji. Gorzej z tym co Łojek pisał tzn z wymiarami.
                            Tak jak pisałem. Jak znajdę te moje soczewy to będę kombinował.
                            Bo jak zajrzałem na allegro ile soczewki kosztują, to od razu powróciłem do Wessemów.
                            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                            Komentarz


                              Soczewki na zwykłe żarówki miałem w trzech samochodach i wszędzie świeciło to poniżej krytyki, przez co kończyło się na xenonach (nielegalnych), bo inaczej nie dało rady nocą jechać. Ale nie wiem z jakiej firmy one były (fiat, hyundai, opel). Wesemy świecą jak złoto, a jak się coś w krzakach uszkodzi, to za kilka dyszek wstawia się nową lampę i po sprawie.

                              Komentarz


                                Jak nie xenony, to przepraszam
                                Jednak z doświadczenia kolegów wiem, że zwykłe soczewki mają jedną bolączkę.
                                Często nie osłonięte lustro, które lubi szybko sobie rdzewieć/śniedzieć.
                                I przez to, tak jak napisał ArtuS świeci to bynajmniej podle...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X