Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie świece

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jakie świece

    Tak patrzyłem i nie ma takiego tematu.
    Padła mi świeczka i chcę kupić nowe.
    Ponieważ NGk-i już nie uważam za świece to chcę zakupić Denso.
    A temat zakładam do ogólnej dyskusji o świecach (tylko żeby nie było jak z olejem ).
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    #2
    Niewiem jak w supertenerze ale do singla 660 nie polecam swiec irydowych. Maja tendencje do zalewania i niemozna wtedy odpalić moto. Ja zawsze jezdziłem na Ngk i nic do nich niemam, Moze napiszesz dlaczego sie do nich zraziłeś?

    Komentarz


      #3
      Co chwila mi padały.
      Przebicia i takie tam.
      NO właśnie wiem, że jest grono które nadal chwali NGK-i. Ale ja juz do nich nie należę
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #4
        Od 20 lat zakładam NGK do różnych sprzętów (łącznie ze skuterami śnieżnymi) i nie zauważyłem jakiś szczególnych wad.

        Komentarz


          #5
          Ja też nie mam zastrzeżeń do NGKów, ważne żeby świeca lub świece przy pierwszym odpaleniu zostaly odpowiednio wygrzane, czyli żeby silnik tak długo pracował aby osiagnoł temperaturę normalnej pracy i wtedy nie będzie z świeczkami żadnych problemów.
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Oj coś czuje, że będzie jak z olejem
            ...tylko silnych los obdarza hojnie...

            Komentarz


              #7
              Przez to napisalem że najważniejsze jest wygrzanie
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
                Tak patrzyłem i nie ma takiego tematu.
                Padła mi świeczka i chcę kupić nowe.
                Ponieważ NGk-i już nie uważam za świece to chcę zakupić Denso.
                A temat zakładam do ogólnej dyskusji o świecach (tylko żeby nie było jak z olejem ).
                Jak DENSO to do ST model X24EPR-U9. Wcześniej miałem NGK, teraz właśnie DENSO... ale i tak padają

                Komentarz


                  #9
                  Wiem.
                  Problem jest taki, że jak jeżdżę teraz (bo jeżdżę) to właśnie się zastanawiałem czy ST to jest wstanie się nagrzać.
                  Bo jeszcze ani razu mi nie ruszył w zimę wskaźnik od wody. No może jak ryłem w polu to się trochę podniósł.
                  Jak myślicie czy to może mieć jakiś wpływ??
                  W końcu moto chodzi normalnie tzn. tak samo je użytkuje jak w ciepłe dni.

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  I właśnie się zastanawiam czy może to być przyczyną padania świec.
                  Bo tak naprawdę to normalnie w sezonie jest spokój. A potem zima i świece padają. Ewentualnie na wczesną wiosnę.
                  Może coś w tym jest.
                  ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                  Komentarz


                    #10
                    Ja poniżej 10 stopni czasami wkładam karton w chłodnicę bo silnik się nie dogrzewa w trasie. Świece po trasie z chłodnym silnikiem miałem obkopcone co kiedy jest cieplej się nie zdarza.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    Zamieszczone przez giani xtz Zobacz posta
                    Wiem.
                    Problem jest taki, że jak jeżdżę teraz (bo jeżdżę) to właśnie się zastanawiałem czy ST to jest wstanie się nagrzać.
                    Bo jeszcze ani razu mi nie ruszył w zimę wskaźnik od wody. No może jak ryłem w polu to się trochę podniósł.
                    Jak myślicie czy to może mieć jakiś wpływ??
                    W końcu moto chodzi normalnie tzn. tak samo je użytkuje jak w ciepłe dni.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    I właśnie się zastanawiam czy może to być przyczyną padania świec.
                    Bo tak naprawdę to normalnie w sezonie jest spokój. A potem zima i świece padają. Ewentualnie na wczesną wiosnę.
                    Może coś w tym jest.

                    Przepalasz motocykl w garażu, np. na kilka minut i gasisz?
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      Raczej jeżdżę od razu
                      A jak się tak bawię żeby się nie zastał
                      To zawsze przynajmniej do włączenia się wentylatora.
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        #12
                        Mam założone NGK irydowe. Żadnych problemów.

                        Komentarz


                          #13
                          Świece to jeden z elementów układanki układu zapłonowego - jeżeli maja poprawnie działać to cały układ powinien być w porządku
                          NGK faktycznie stała sie masówką gdzie trafiają się niedoróbki - duża cześć świec na rynku pochodzi z Kielc gdzie produkowane są w dawnych zakładach Iskry - rozmawiałem z ludźmi pracującymi przy produkcji którzy twierdzą że różne modele są wykonywane w różny sposób - część jest dalej objęta najwyższymi restrykcjami i kontrolą procesu produkcji a najpopularniejsze modele są traktowane troszke po macoszemu w zależności też od tego na jaki rynek trafiają. Zdarzyła mi się sytuacja w której na 4 kupione świece dwie były już na starcie do bani - miały przebicie - ale to tyczyło się świeczek do puszki które były z tej najtanszej półki.
                          Obecnie używam w ST Denso, wcześniej Beru - jeszcze nie przydarzył mi się problem ze świecami w ST - wymieniam raz w sezonie - bez zwracania uwagi na przebieg, ale w schowku coś w zapasie zawsze jest nawyk pewnie pozostał z czasów WSK,Jaw,CZ i MZ-tek kiedy to woziłem po "kilka" świeczek

                          Komentarz


                            #14
                            Świece najszybciej padają od zbyt bogatej mieszanki, czy też tzw zalania a najszybciej potrafią się zepsuć kiedy założymy nową, i na włączonym ssaniu zaczniemy jazdę. O ile się nie mylę to moduły do xtz robi firma denso i tej marki świece polecałbym.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X