Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem. Światła STOP.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Problem. Światła STOP.

    3 tyg temu.

    Przegląd - praktycznie 1 odpalenie moto w tym sezonie po zimie.
    Wyszło na to że światła STOP-u jak hamuje oraz na luzie czasami przerywają. Świeciły cały czas ale momentami się zdawało jak by przerywały lecz na b.krótko.

    Dzisiaj
    Sprawdzałem sobie światła STOPU. NIE DZIAŁAJĄ !

    Rozkręciłem już moto ale jak widzę wiązki to mi witki opadają. Nic z elektryki nie kumam ale po krotce do celu.

    MOTO pali / jezdzi / świecą światła mijania postojowe i drogowe lecz nie świecą światła STOPU.

    TYLNIE POSTOJOWE SIĘ PALA ALE NIE PALĄ SIĘ PO WCIŚNIĘCIU HAMULCA. Zarówno nożnego jak i Ręcznego.

    Schemat mam ale nic mi on nie mówi.
    Im GORZEJ tym LEPIEJ.
    Nikt nie mówił że będzie letko.

    #2
    Sprawdz masę, połączenia do żarówek, wiązkę czy nie przetarta, masowanie i podłączenie czujników.
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    Komentarz


      #3
      A żarówki sprawdzałeś?
      Może po prostu jedno włókno się przepaliło i dlatego nie świeci żaden stop, raczej wątpliwe żeby oba czujniki nagle przestały działać.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Dzięki za info i pomoc.
        Szczególnie dla ciebie Lukass za szczegółowy opis.

        ROZWIĄZANIE PROBLEMU. !!!!

        sprawdzałem masa była ale że ze mnie kiepski elektryk to nic nie wymyśliłem i..............
        i pojechałem na urlop a Teresa została całkiem naga.
        Nastrój na urlopie był podobny do tego pamiętnika http://bebzol.com/pl/z-jej-pamietnik...ika.77215.html - do celu.

        Po powrocie postanowiłem zawieść moto do najbliższego mechanika. Rozkręcony moto i sprawny elektryk to jakieś 10min roboty.

        Odpaliłem światło się świeci - naciskam hamulec i światło zadziałało. No ale jak się zaświeciło tak już świeciło cały czas !

        Więc sprawa jasna się okazała. Nie chodziło o to ze światło stopu się nie świeciło a o to że świeciło się cały czas ponieważ zawiesił się czujnik na stopie nożnym.

        Dlaczego do takiej błahostki nie wykryłem wcześniej? A choćby dlatego ze mam żarówki Led-owe.
        Więc proponuje przy takim problemie sprawdzić na standardowej żarówce czy się świeci 1 czy 2 włókna.
        Ostatnio edytowany przez Rudolf000; 23.
        Im GORZEJ tym LEPIEJ.
        Nikt nie mówił że będzie letko.

        Komentarz

        Pracuję...
        X