Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

prąd rozruchwy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    prąd rozruchwy

    Może mi się oberwie za lenistwo ale mam śwadkówprzeżucam forum kilka dni,i żadnych wypowiedzi na temat proądu rozruchowego.
    Zmieniam aku ,wiadomo 12v14Ah a ile amper na rozruch? Obdzwoniłem kilka sklepów motoryzacyjnych,więkrzości panowie radzą im więcej tym lepiej choć jeden z nich zapytał ile amper na rozruch bo wartość ta nie może być ni mniej ni więcej od tej jaką wydajność ma alternator(no i namieszał).
    W allegro aku dedykowane do st mają 190A,był 140A ten ktury mam zamiar kupic ma 200A.
    I ja was teraz pytam ile tych nieszczęsnych amper ma być?

    #2
    Aku dedykowane to YB14L-A2 lub YB14LA2(S) i różnie podają ale zazwyczaj właśnie twoje 200A, jeżeli elektrykę masz w porządku to powinno wszystko być ok.

    Komentarz


      #3
      Pierwszy raz słyszę o tym że prąd rozruchu ma coś wspólnego z alternatorem. Im większy prąd rozruchowy tym mniejszy spadek napięcia przy mocnym obciążeniu aku, jest to też(chyba) największa wartość prądu jaki da nam akumulator. Dla nas oznacza to że rozrusznik szybciej nabierze swojej mocy przez co lepiej kręci.

      No i trzeba uważać na tanie aku z marketów, widziałem już kilka co było dociążonych szkłem( dla nieznających tematu, im cięższy aku->więcej ołowiu->więcej Ah)
      Ostatnio edytowany przez Piżama; 641.

      Komentarz


        #4
        Wiec kupie Warte 200A facet dobrze gadadam mu zarobic cena 140zł.Dziękuje chłopaki za za wyjaśnienia.Pozdrawiam

        Komentarz


          #5
          200A rozruchu to w samochodzie (małej benzynie) a tu jeśli dobrze pamiętam przekaźnik rozruchowy jest na 40 albo 60A więc dużo więcej nie popłynie bo przekaźnik nie wytrzyma.
          Ja by raczej zwrócił uwagę na markę akumulatora a nie na prąd rozruchowy.
          Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

          Komentarz


            #6
            W zeszlym sezonie zmuszony bylem do zmiany aku nie patrzylem wtedy na prad rozruchowy tylko na typ jaki jest podany serwisowce i na najlepszej dostepnej marce, wypadlo na Warte i jest ok zaleta dodatkowa byl elektrolit w kpl. z bardzo wygodnym dozownikiem idealnie dozujacym taka sama ilosc elektrolitu do kazdej celi.

            Komentarz


              #8
              Zamieszczone przez jaworzak Zobacz posta
              Wiec kupie Warte 200A facet dobrze gadadam mu zarobic cena 140zł.Dziękuje chłopaki za za wyjaśnienia.Pozdrawiam
              A ja bym uważał na Vartę. Mi i kilku znajomym padła tuz po gwarancji.
              http://www.przezswiat.eu

              https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

              Komentarz


                #9
                Zamieszczone przez Neno Zobacz posta
                A ja bym uważał na Vartę. Mi i kilku znajomym padła tuz po gwarancji.
                Mi też Ale tak czy inaczej wierzę, że to dobra firma.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #10
                  ale i tak dawno stwierdzono ze tylko youasa wiec poco kombinować?

                  Komentarz


                    #11
                    hejka. Yuasa która była na gwarancji padła bez ostrzeżenia nacisnął guzik i zapadła ciemność i cisza . Ja mam równo dwa lata Poweroad xtx9-bs kosztował 65 zł tańszych nie było, raz zostawiłem zapłon na dobę innym razem na tydzień jak go wyjąłem do ładowania to prawie jednego volta miał to było jakieś półtorej roku temu a on dalej działa choć miał prawo zdechnąć . Pewnie sobie przypomni swoje krzywdy i zemści się nocą w ciemnej dupie.

                    Komentarz


                      #12
                      Zamieszczone przez scorpion Zobacz posta
                      ale i tak dawno stwierdzono ze tylko youasa wiec poco kombinować?
                      Może i tak, ale cena....
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #13
                        Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                        Mi też Ale tak czy inaczej wierzę, że to dobra firma.
                        Firma dobra ale wydaje mi się, że po "tej partii" trochę ich wizerunek się zmienił. Przynajmniej w moich oczach.
                        Aku od początku jakoś kręcił tak ospale - na starym aku motocykl nie kręcił tak długo, tak jak by wysoki prąd jaki deklarował producent był jednak o niebo niższy.
                        Ale trudno. Dzięki temu , że się spier*** miałem zaje*** przygody 8.000km od domu, ciągle pełne gacie ze strachu a co będzie gdy...
                        Tego się nie zapomina. I za to jestem wdzięczny Varcie
                        Mimo wszystko następna pewnie będzie jednak Yuasa.
                        http://www.przezswiat.eu

                        https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X