Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stator - pomiary

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Stator - pomiary

    Pomierzyłem rezystancję cewek i wychodzi mi 0,6 Ohm między poszczególnymi fazami.

    Co mnie martwi najbardziej, to również 0,6 Ohm między fazowymi a masą. Czyżby zwarcie do masy na statorze? Mógłby ktoś sprawdzić jakie ma rezystancje u siebie?

    #2
    Przed pomiarem bardzo małych rezystancji wyzeruj omomierz, jeśli Twój miernik nie ma takiej opcji to zewrzyj końcówki pomiarowe ze sobą i odczytaj wynik, powinien być bliski 0,0 om.
    Zgodnie z instrukcją wartości rezystancji uzwojeń mierzonych między-fazowo przy temperaturze 20 st. C powinny wynosić 0,2-0,3 om (takie wartości są w mojej ST).
    Między masą a którymkolwiek wyprowadzeniem 3-f uzwojenia wynik pomiaru powinien być bliski nieskończoności!

    Komentarz


      #3
      Jak sprawdzić alternator trójfazowy ,bez szczotkowy, występujący w większości motocykli produkowanych od końca lat 80tych.
      Woltomierz na zmienne napięcie, sprawdzamy wynik między dwoma z trzech kabli w tym samym kolorze (białe , żółte najczęściej), w rożnych konfiguracjach, każdy z każdym. Wkręcamy na takie same obroty silnik, wynik powinien być podobny na każdej fazie, kilkadziesiąt woltów zmiennego napięcia.
      Piszczykiem sprawdzamy przebicie do masy na każdym kablu (fazie), oczywiście nie możne go być.

      Komentarz

      Pracuję...
      X