Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ładowanie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ładowanie?

    Witam . Kupiłem dziś nowy akumulator exide do mojej tereski no i sprawdzam po podłączeniu ładowanie i pokazuje na jałowym na wolnych bez świateł 13.4V , ze światlami 13.0-13.1V na wolnych, a na wysokich obr.13.5V . Proszę was powiedzcie mi o co kaman?

    #2
    Tragedii nie ma ale mogłoby być ciut więcej. Przeczyść wszystkie wtyczki (można też je wywalić i polutować) zobacz jak masa od alternatora itd. Powinno też pomierzyć się napięcia na wyjściu z alternatora ale to już lepiej jak się ma obeznanie z elektryką pojazdową.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      U mnie pomogło w takim przypadku wmontowanie przekaźników i pociągnięcie nowej instalacji przedniego oświetlenia. Na przełączniku świateł odkładało mi 1V, a to przy instalacji w tenerce bardzo dużo. Jak z akumulatorem, ładowałeś go przez zamontowaniem? Jakie napiecie aku na wyłączonym motorze ?

      Komentarz


        #4
        nie ładowałem aku przed założeniem, napięcie na zgaszonym wynosiło 12.7v-12.8v

        Komentarz


          #5
          Nowego aku się nie ładuje, zalany elektrolitem musi być odstawiony na godzinkę żeby płyty nasiąkły i się odgazował a potem montujesz go do motocykla palisz i jazda. Napięcie na akumulatorze które podajesz jest jak najbardziej ok. Takie ładowanie jak podajesz jest na granicy mogło by być lepsze ale akumulator będzie ładowany przez alternator. Możesz dla spokojności przejrzeć wszystkie kostki od alternatora do reglera, przemyć i zakonserwować lub całkiem wyciąć jeśli są nadpalone. Instalacja jest stara więc straty na złączach elektrycznych i przewodach się odzywają.

          Komentarz

          Pracuję...
          X