Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ziemia w s.tenerce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    ziemia w s.tenerce

    Mobile...

    czy ktoś ze zgromadzonych może mi podpowiedzieć, gdzie w 750tce jest podłączone uziemienie do modułu? Kabel wesoło leci za zegary, a potem??

    Na schemacie w manualu też jest to narysowane. Tylko gdzie to?

    #2
    Witam. moduł.jpg
    Tutaj wyprowadzenia modułu ground to minus/masa/ziemia - zielony, albo czarny kabel. Jeśli podejrzewasz problem z uziemieniem/masą modułu, to pierwsze co bym zrobił, to pociągnął prowizoryczny kabel z minusa akumulatora do masy modułu. Wtedy sprawdził, czy problem zniknął. Jeśli tak, to musisz od modułu organoleptycznie iść po kablu masowym z modułu do miejsca w którym masa się łączy w Twoim przypadku - Teresa ma już swoje lata, więc ktoś mógł coś grzebać w kablach i masę podłączyć gdziekolwiek i teraz przez to są z nią problemy. Spotkałem się już z przypadkami, że w pewnych miejscach ramy tenerki masa była na wyższym potencjale niż na obudowie silnika/akumulatorze co powodowało nie działanie pewnych modułów z czasem użytkowania - wilgoć, woda, korozja, błoto itp.
    Więc Czekam na informacje co się dzieje po podłączeniu PEWNEJ masy do modułu, żebyśmy mieli pewny grunt, czy problem leży w kablach, czy w samym module.
    Masz miernik? Mierzyłeś napięcia na module?
    Ostatnio edytowany przez kuczus; 3476.

    Komentarz


      #3
      No to tak. Masa seryjna jaką udało mi się zlokalizować to na silniku. Osobna masa podpięta pod moduł - i cisza - zero iskry.

      Mam miernik. Nie, nie mierzyłem.

      Komentarz

      PracujÄ™...
      X