Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moc świateł a obroty silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Moc świateł a obroty silnika

    Jak w temacie.
    Macie może pomysł dlaczego światła w mojej Tenerce świecą mocniej, kiedy obroty silnika wzrastają, a kiedy spadają to znów słabiej?
    Da się to jakoś wyeliminować?

    #2
    Podkręć obroty biegu jałowego do 2000-2500 obr i problem zniknie
    A tak na poważnie, jeśli nie chcesz mieć zbyt wysokich obr biegu jałowego, to nie da się z tym nic zrobić.
    Każda prądnica ma swoją charakterystykę, i niestety musi mieć obroty, żeby wytwarzać niezbędną ilość prądu.

    Jeśli u Ciebie światła przygasają bardzo mocno, to zmierz napięcie w instalacji w bez i z obciążeniem na jałowych i na wysokich obrotach i tu napisz.
    Może musisz trochę styki wyczyścić, a może nowa instalacja od świateł będzie potrzebna, a może masz wszystko w porządku i musisz się do tego przyzwyczaić

    Komentarz


      #3
      Proponowałbym deko poprawić instalację to efekt się zmniejszy. Można zwiększyć przekroje przewodów i dodać solidną masę. Dobrym patentem tez jest zastosowanie przekaźników - było opisywane na forum. Schematy jak przerobiłem swoją instalację są na mojej stronce: http://http.xtz750.pl/?elektryka,22.

      Komentarz


        #4
        Dzięki za podpowiedzi! Temperatura już tak nisko spadła, że chyba koniec z jazdą, więc trzeba zabrać się za naprawiania i ulepszanie motocykla

        Komentarz


          #5
          Masz do przejrzenia, gruntownego przeczyszczenia styków i po częsci do wymiany oraz przeróbki instalację. Zima właściwie nastała więc zaczynaj robotę. Polecam kupić kilkadziesiąt sztuk konektorów dobrego wyrobu, koszulki termo i lutownicę. Przy okazji zmierz napięcie aku przy 4 tys. na włączonych długich i wyłączonych, tak samo na jałowym. Takie przygasanie to słaby regler, zasyfiałę kable, opory na połączeniach, kiepska masa.... Dawałem foty jak u siebie zrobiłęm. Nie ma problemów ze światłami.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz

          Pracuję...
          X