Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z pewnym elementem (do czego to służy?)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Problem z pewnym elementem (do czego to służy?)

    Mam nadzieję, że ktoś z Was mi dopowie do czego służy ten element zaznaczony na zdjęciu?:



    Z początkiem roku zaczynam się bawić z przygotowaniem Teresy do sezonu a ta część mnie drażni od początku.
    Wygląda na to, że jest to stały element klamki więc pewnie będę musiał kupić całą lewa klamkę by wyeliminować ten problem - czy dobrze myślę?

    #2
    To jest czujnik sprzęgła - dzięki niemu możesz odpalić (zakręcić rozrusznikiem) moto mając wrzucony bieg (tzn. nie luz - o ile stopka jest złożona). Widzę, że Ci się rozpadł - połącz kable na sztywno, nadal będziesz mógł odpalać na biegu, ale już nie będziesz musiał do tego wciskać sprzęgła
    Jego brak na nic innego nie wpływa - u siebie w kacie wyrzuciłem to celowo (tak samo jak czujnik stopki bocznej i wiązki, przekaźniki od nich) żeby nie miało się co psuć/urywać

    pzdr, Adam

    P.S. z tego co pamiętam aby to wyjąć trzeba w mocowaniu klamki sprzęgła od dołu taki okrągły, plastikowy klips/zatrzask wcisnąć (zwolnić blokadę). Nie pamiętam, czy przypadkiem to nie jest taki sam element co czujnik hamulca przedniego przy pompie - sprawdź, może łatwiej będzie zamiennik znaleźć (jeśli będziesz szukał), ale podejrzewam, że 3/4 yamahowych enduro i co druga szosówka z tego okresu ma identyczny.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      tak jest - zmostkuj to lepiej na stałe - tak robią w modelach, gdzie bez wciśnietej klamki nie ma wogóle impulsu na rozrusznik
      ale w ST to nawet nie wiem czy tak jest
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #4
        Wymień na nowy - dla bezpieczeństwa. Jeśli katujesz moto w lesie jak Adam to możesz pozbyać się takich pierduł.
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
          Ja osobiście lubię mieć takie przydatne "gadżety". Będę szukał zamiennika.

          Komentarz


            #6
            Ostatnio w Chudowie taki działający "gadżet" zdecydowanie byłby na miejscu Czy to jeszcze inna gadzina zawiodła?

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
              Ostatnio w Chudowie taki działający "gadżet" zdecydowanie byłby na miejscu Czy to jeszcze inna gadzina zawiodła?
              Nie chciałem o tym wspominać ale pewnie by się przydał
              To lub czujnik stopki zawiódł, do tego problem z wyświetlaczem który pokazał 0 a była wbita 1ka (zwarcie w przewodach od czujnika luzu) więc problem był (a raczej jest) złożony. Przekręcam rozrusznikiem chcąc odpalić moto i BAAAM Dobrze, że Twój KLEkot był w pobliżu to Teresa miała się na czym oprzeć

              Komentarz


                #8
                Panowie, znalazłem taki czujnik:


                Napisałem do sprzedawcy czy może to pasować do mojej Teresy. Odpisał, że niestety w katalogu który posiada, czujnik sprzęgła do tego modelu nie występuje.
                Jesteście w stanie coś pomóc w tym temacie? Radzicie kupić czy raczej nie będzie pasować?

                Komentarz


                  #9
                  Kup używany po prostu - razem z mocowaniem klamki.
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Numery katalogowe mają inne, ale jest spora szansa, że będzie, tylko kabel n.p. może być dłuższy. Swoją drogą trochę toto drogie.

                    UPDATE:
                    takie coś jeszcze znalazłem w larssonie:
                    Larsson Polska - dostawca techniki motocyklowej, skuterowej i warsztatowej. Dystrybutor renomowanych marek: Yuasa, RK, TRW, EBC, NGK, JM Products, Hiflo, Vesrah, Motul, Osram.
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Skoro to i to yamaha to 99% szans ze pasuje.
                      Dla pewności poproś gościa z aukcji żeby zmierzył średnice wyłącznika, ta "środkową" czyli to co wchodzi w obudowę klamki.

                      A co do różnicy w numerze części, nie zgadza się dlatego ponieważ kabel ma inna długość.

                      Komentarz


                        #12
                        Czujnik z larssona pasuje ( fxrider)

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X