Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Yamaha xt 600 ,2001r.pali gaśnie i już nie odpala POMOCY ;(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Yamaha xt 600 ,2001r.pali gaśnie i już nie odpala POMOCY ;(

    Witam posiadam Yamahę xt 600 z 2001r
    Parę dni temu zabrałem się za rozkręcenie mojej xt i czyszczenie gaźnika . Po założeniu króćców i gaźnika (plus wyczyściłem filtr powietrza który ma około roku) , wymieniłem też świecie i kabel wysokiego napięcia ( dodam że jest iskra ) , i moto odpalił na ssaniu , pochodził minute , zgasnął , odpaliłem go drugi raz pochodził około pół minuty , zgasnął .( dodając lekko gazu silnik muliło ) Parę razy udało mi się na nim jechać ale na ssaniu , zdejmując moto z ssania od razu muli i gaśnie . ;( czyli podobnie jak przed czyszczeniem gaźnika ... I stąd moje pytanie co może być przyczyną , że moje xt nie pali ? Króćce gaźnikowe zostały wymienione i układ dolotowy jest szczelny . Już sam nie wiem czego może dotyczyć problem , regulacji zaworów ? braku kompresji ? ( co wydaje się dziwne bo moto jest po remoncie silnika ) . Moto paliłem na naładowanym akumulatorze .

    Bardzo proszę o porady bo w dziedzinie motoryzacji jestem nowicjuszem . Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi. ;( ;(
    Moje GG 11527864 .

    #2
    Zle wyregulowany gaznik?
    Take care of your Tenere she will take care of you

    http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

    Komentarz


      #3
      wyreguluj gaznik wg serwisówki zwracajac szczegulna uwage na poziom paliwa i srube składu mieszanki....

      Komentarz


        #4
        Spróbuj do testów podpiąć go pod zbiorniczek z paliwem, bo to trochę brzmi jak problem z zasilaniem silnika w paliwo. No i oczywiście jak kolega wyżej pisał - od razu skontrolować poziom paliwa i czy zaworek się nie zacina.

        Brak kompresji i zawory dają inne objawy. Tzn. zawory sprawdź jeśli tego nie robiłeś, bo to i tak podstawa.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Witam kolegów , dziękuje za odpowiedzi . Zawory na pewno sprawdzę . Nic nie robiłem z XT , wczoraj poszedłem do garażu i moto zapalił . Bardzo dziwne to jest ; ) tylko chodzi troszke nierówno i słychać z gaźnika co jakiś czas strzelanie ; / problem ten występuje przy niskich obrotach , gdy da sie gazu przy tym " strzale " to jest tak jakby dziura w mocy ; ( ma ktoś może pomysł co to może być ? regulacji gaźnika jeszcze nie przeprowadzałem .

          Komentarz


            #6
            Lewe powietrze, uboga mieszanka (może chwilowo) lub nieszczelne zawory. Prawdopodobnie któreś z tych.
            sigpic

            Komentarz


              #7
              xt zapaliło i znowu nie chodzi , te samy objawy co przedtem , dodam że wyregulowałem tę śrubę pod gaźnikiem na 2,5 obrotu ale nie wiele to dało , w weekend wezmę się za regulacje zaworów . Czy problem może rozwiązać regulacja gaźnika ale w środku ?

              Komentarz


                #8
                W środku regulujesz poziom paliwa, ew. możesz przełożyć na inny rowek iglicę. Sam poziom paliwa sprawdzisz bez wyciągania gaźnika (wężykiem, w manualu powinno być co i jak). Ustawienie 2.5obr. "bo tak serwisówka mówi" wiele nie wniesie, to tylko pozycja "startowa" do dalszej regulacji. Gdyby 2.5 obr było ideałem to... śrubka byłaby zbędna
                Przychodzi mi na myśl jeszcze jedna gaźnikowa sprawa, a mianowicie zapchany dopływ paliwa - chodzi o gniazdo zaworka iglicowego. U mnie to wyglądało tak

                Więcej fot gaźnikowych masz tutaj: https://picasaweb.google.com/1034218...rburetorXT600Z

                Komentarz


                  #9
                  ArturS zmień lepiej pan stacje paliw

                  Komentarz


                    #10
                    To poprzedni właściciel jakieś chrzczone tankował Właśnie, trzeba to wylać i zalać normalnym

                    Komentarz


                      #11
                      z Tym filterkiem robiłem , miałem prawie taki sam hah ; ) dziekuje za foto gaźnika napewno sie przydadzą . A mógłbyś mi powiedzieć jak sprawdzić poziom paliwa w gaźniku ? Byłbym bardzo wdzięczny .Zabrałem sie dzisiaj za ustawianie zaworów , niestety mam mały problem ; / nie moge znaleźć znaków takich jakie znalazłem na innym forum w poradniku , mianowicie "I" , "II" , "T" . Kręcąc kluczem w lewo mam pierwsze takie jakby "H" ( dwie kreski pionowe łączy kreska pozioma ) i następny jest znak "I" , na kole nie moge dopatrzyć się niczego więcej . Może mi ktoś powiedzieć czy to normalne ? czy bez ustawiania "T' można wyregulować zawory ?

                      Komentarz


                        #12
                        W xtz 660 jest właśnie tak jak piszesz: najpierw dwie kreseczki H potem jedna I i na nią ustawia się zawory.
                        Może XT jest tak samo. XT produkowali b długo może zmieniały się oznaczenia na kole. Zresztą na forach ludzie piszą różne głupoty i nie ma co od razu wierzyć

                        Najlepiej poszukać manuala do tego modelu-rocznika albo sprawdzić czujnikiem, czyli jakimś miękkim drutem kiedy wypada górne położenie tłoka.
                        Bo zawory reguluje się w GMP dobrze piszę ??

                        Komentarz


                          #13
                          W GMP na zamkniętych zaworach. Tak na prawdę chodzi o to, aby krzywka na wałku zapewniała w danym momencie maksymalny możliwy luz dźwigience, co ma miejsce nie tylko w GMP.
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Rozumiem dziękuje za odpowiedzi , sprawdziłem zawory , tak w punkcie I tłok był w GMP i krzywki miały wyczuwalny luz, nic nie przestawiałem bo luz mieścił sie w granicy błędu ale za to zrobiłem ciekawą rzecz , włożyłem do mojego xt gaźnik z dolotami z innego xt i chodzi pięknie , tylko teraz pytanie co z moim gaźnikiem może być nie tak ?

                            Komentarz


                              #15
                              Co z poziomem paliwa? Sprawdzony?


                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X