Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyszczenie baku w xtz750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Czyszczenie baku w xtz750

    Witam wszystkich.
    Czy ktoś z was czyścił już bak w xtz? jeżeli tak to proszę o parę propozycji. Moja Teresa stała przez jakiś okres czasu i w baku syf iła i mogiła jak sie tego pozbyć? pozdrawiam Thomas
    Motocykl To Największy Wibrator Jaki Możesz Wsadzić Kobiecie Miedzy Nogi

    #2
    był piękny film Louisa w watku Thelma & Louis

    jest to jeszcze ?
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      #3
      siema,

      ja jestem właśnie na etapie czyszczenia baku u siebie (660).
      trochę chyba za bardzo pojechałem z tematem bo oprócz odrdzewienia postanowiłem zrobić wylewkę z epoksydu.
      jestem na ostatnim etapie czyli epoxy mi schnie

      co do samego odrdzewiania to bardzo dobre efekty dał już sam fedox, blacha w środku była czysta i błyszcząca.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
        siema,

        ja jestem właśnie na etapie czyszczenia baku u siebie (660).
        trochę chyba za bardzo pojechałem z tematem bo oprócz odrdzewienia postanowiłem zrobić wylewkę z epoksydu.
        jestem na ostatnim etapie czyli epoxy mi schnie

        co do samego odrdzewiania to bardzo dobre efekty dał już sam fedox, blacha w środku była czysta i błyszcząca.
        hmmm a zarzuciłeś coś po tym fedoxie ? bo słyszałem że po użyciu tego środka bak zaczyna niemal w oczach na nowo rdzewieć
        Motocykl To Największy Wibrator Jaki Możesz Wsadzić Kobiecie Miedzy Nogi

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez thomas1709 Zobacz posta
          hmmm a zarzuciłeś coś po tym fedoxie ? bo słyszałem że po użyciu tego środka bak zaczyna niemal w oczach na nowo rdzewieć
          sam fedox to jest odrdzewiacz, i po odrdzewieniu dostajesz czysty żywy metal, więc w sumie to nie ma się co dziwić, że coś go bierze jak niczym nie zabezpieczysz.
          tak jak pisałem ja robię kompleksowo, czyli odrdzewienie + podkład (fertan) + wylewka (tapox).
          tu masz linka do dystrybutora w PL klik

          gość ma biuro na warszawskim ursynowie. miałem okazję rozmawiać z nim zarówno telefonicznie jak i osobiście kilka razy.

          jedyne co mam z uwag co do technologi to przy zbiornikach o tak skomplikowanej budowie ( duża powierzchnia ścianek ) trzeba brać większe opakowanie tapoxu bo to standardowe nie wystarcza.

          dodatkowo trzeba pamiętać, że masz zbiornik wyłączony z użytku na około tygodnia.

          Komentarz


            #6
            ok dzięki za informację
            Motocykl To Największy Wibrator Jaki Możesz Wsadzić Kobiecie Miedzy Nogi

            Komentarz


              #7
              Chodziło po głowie malowanie baku w środku ale gościu (w moim mniemaniu fachowiec od farb) wybił mi to z głowy twierdząc iż bak nie może być od środka malowany ponieważ paliwo przesuwając się po ściankach baku elektryzuje się i wydziela ładunki elektryczne a one muszą być gdzieś odprowadzane a farba doskonale to izoluje. Jeżeli iskra jakaś przeskoczy w baku to... Mam nadzieję że się mylił.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez despetnik1 Zobacz posta
                Chodziło po głowie malowanie baku w środku ale gościu (w moim mniemaniu fachowiec od farb) wybił mi to z głowy twierdząc iż bak nie może być od środka malowany ponieważ paliwo przesuwając się po ściankach baku elektryzuje się i wydziela ładunki elektryczne a one muszą być gdzieś odprowadzane a farba doskonale to izoluje. Jeżeli iskra jakaś przeskoczy w baku to... Mam nadzieję że się mylił.
                wiec baku nie malowałeś ?
                Motocykl To Największy Wibrator Jaki Możesz Wsadzić Kobiecie Miedzy Nogi

                Komentarz


                  #9
                  Cze.
                  Despetnik1 masz rację ale ... Są jeszcze farby antyelektrostatyczne które mogą pracować w takich warunkach.
                  Pytanie zasadnicze czy gra jest warta świeczki ....

                  Komentarz


                    #10
                    większym problemem niż elektrostatyka jest rozpuszczanie farb przez paliwo.
                    jak rozmawiałem z gaźnikowcami to odradzali jakiekolwiek malowanie,
                    z kolei niby tym fertanem ( z niemiec jest ściągany ) robią zbiorniki przy renowacjach starych samochodów i motocykli.
                    ponoć z tym problemów żadnych nie było.

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez thomas1709 Zobacz posta
                      wiec baku nie malowałeś ?
                      W środku nie.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X