Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujnik hamulca nożnego. Problem jego połączenia z dźwignią.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Czujnik hamulca nożnego. Problem jego połączenia z dźwignią.

    Witam, z racji dobrej pogody siedzę w garażu i przygotowuje ST do sezonu, zauważyłem problem z zawieszającym się światłem stopu podczas naciskania nożnego. Po oględzinach, okazuje się, że czujnik mam skręcony jakimś drucikiem - totalna amatorka. ( kupiłem pod koniec sezony ST
    Czy ktoś jest w stanie nakierować mnie jak wrócić do oryginału z tą częścią połączenia mechanicznego czujnika stopu z dźwignią?
    Zaraz wracam do garażu i porobię zdjęcia, by nakreślić o co chodzi.


    IMAG1695.jpg
    Ostatnio edytowany przez kuczus; 3476.

    #2
    To nie amatorka tylko druciarstwo
    sprawdź sobie na rysunku w fiszkach, tam powinno być takie jarzmo ze sworzniem i zawleczką z tego co pamiętam.
    Ale niech ktoś wrzuci zdjęcie to sam zobaczysz.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Marcin opisałeś połączenie dźwigni z pompą hamulcową i to jest widoczne na zdjęciu. Oryginał czujnik widać jako nr 14 na fiszce; http://sl4.megazip.ru/new/power/M/2a...1e09d19009.png
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
        To nie amatorka tylko druciarstwo
        To coś jeszcze gorszego... Zaraz wejdę głębiej i zrobie zdjęcie, na razie w załączniku szybkie zdjęcie z internetu co to jest...
        czujnik.jpg
        Mało to fabryczne coś mi się wydaje... Beniamin, mylisz się. To połączenie tego co powyżej z dźwignią nożnego hamulca co miało sprawdzać się jako czujnik nożnego...


        czujnik.jpg
        Ostatnio edytowany przez kuczus; 3476.

        Komentarz


          #5
          Proponował bym Ci powrót do orginalnego czujnika ,a tą rzeżbę usunąć.

          Komentarz


            #6
            Tak też zrobię, tylko muszę się doszukać jak to w oryginale wygląda.

            Komentarz


              #7
              To co pokazałeś na zdjęciach to po prostu czujnik krańcowy, zwiera albo rozwiera styki przy naciśnięciu pedału hamulca. Napisz do trocina może jeszcze będzie miał ten cały automat z czujnikiem.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez kuczus Zobacz posta
                ...Beniamin, mylisz się. To połączenie tego co powyżej z dźwignią nożnego hamulca co miało sprawdzać się jako czujnik nożnego...
                Chyba jednak źle mnie zrozumiałeś...Czujnik-włącznik masz z innej bajki, prawidłowy pokazałem ci na fiszce, natomiast połączenie (jarzmo,sworzeń,zawleczka o którym napomknął Mjunak) z pompą hamulcową masz ok. i widać je na zdjęciu.
                "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                Komentarz

                PracujÄ™...
                X