Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rejestracja sprowadzonego motocykla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [600Z] Rejestracja sprowadzonego motocykla

    Witam chciał bym spytać o rejestracje sprowadzonego motocykla i co jest potrzebne.Moja tenere została sprowadzona z Niemiec 2006 roku do polski niebyła w Polsce rejestrowana jak ją kupiłem dostałem mały i duży brief take 2 zielone kartki nie było niemieckiej rejestracji chciał bym spytać czy z tym da się zarejestrować ją i jakie są ewentualne koszty?? pytam z ciekawosci
    Ostatnio edytowany przez Jakub1234; 3569.

    #2
    Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
    Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

    Komentarz


      #3
      Na pewno potrzebna jest jeszcze umowa kupna sprzedaży.

      Kolega forumowy zrobił świetną listę co trzeba zrobić:


      Osobiście pytałem się w jakim czasie trzeba załatwić w urzędzie skarbowym VAT-25 - termin dowolny, jest to tylko zaświadczenie a nie podatek, więc nie ma terminu.

      Swoją drogą, drogie te zaświadczenie, sam podatek był by chyba mniejszy... złodziejstwo w biały dzień.

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          na umowie nie wpisuj daty starszej jak do 30 dni bo Ci dowalą podatek to raz
          a dwa że wprowadzenie towaru na polski obszar celny uchylając się od podatku akcyzowego może dużo kosztować

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Marcin-Słupsk Zobacz posta
            na umowie nie wpisuj daty starszej jak do 30 dni bo Ci dowalą podatek to raz
            a dwa że wprowadzenie towaru na polski obszar celny uchylając się od podatku akcyzowego może dużo kosztować
            Na terenie UE obowiązuje unia celna - swobodny przepływ towarów. VAT jest tylko na nowe środki transportu. Akcyza, na samochody osobowe. Na motocykl nie ma też opłaty recyklingowej (500zł za osobówkę)

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Marcin-Słupsk Zobacz posta
              na umowie nie wpisuj daty starszej jak do 30 dni bo Ci dowalą podatek
              A nie przypadkiem 14 dni tak jak w przypadku przerejestrowywania pojazdu?
              Z tego co pamiętam to 14 dni na Skarbowy i 30 dni na rejestracje od daty na umowie/fakturze.
              Przy czym Skarbowy kary za niedotrzymanie terminu ładuje, a z Wydziałem Komunikacji się nie spotkałem jeszcze żeby karali. Wydziały komunikacji nieco inaczej działają i to czy terminów pilnują może być zależne od powiatu.
              Ostatnio edytowany przez DanielD; 459.

              Komentarz


                #8
                ""na umowie nie wpisuj daty starszej jak do 30 dni bo Ci dowalą podatek to raz
                a dwa że wprowadzenie towaru na polski obszar celny uchylając się od podatku akcyzowego może dużo kosztować""'

                jak dobrze wiecie sprowadzam motocykle z Francji
                1 na motocykle nie ma akcyzy w ogóle nie idzie się urzędu celnego
                2 ja mam motocykle czasem po rok na warsztacie i niema żadnego problemu,
                bo ja np kupuje motocykl a do polski trafia po 3 miesiącach bo kurier nie ma czasu,
                kiedyś powiedziałem w skarbowym dlaczego teraz dopiero płace wat 24 ? to jej powiedziałem ze motocykl przyjechał pół roku temu, ale miał np jakieś usterki. naprawa trwała tak długo i dlatego dopiero teraz to robię, bo przecież nie będę płacił waty jak motocykl nie morze przejść przeglądu,!!!!! bo np jeżeli go nie naprawie to go sprzedam na części.Powiedziała ze to dokładnie rozumie,tak sie tylko zapytała i ze nie ma żadnej kary w przypadku motocykli,

                Komentarz


                  #9
                  Ale ja nie mam umowy kupna sprzedaży tylko te 2 brief a motocykl był sprowadzony w 2006 roku do Polski i nikt go tu nie rejestrował tak tylko sobie pomyślałem jak by nie było z tym dużo zachodu to bym zarejestrował ale jej chyba nie da się zarejestrować

                  Komentarz


                    #10
                    Nie zebym zachecał ale wystarczy napisać umowe na dane włąsnie z tego briefu.... przechodziły takie tematy. Był skuter z papierkiem tylko chomologacyjnym z niemcowni nigdy nie rejestrowany bo kiedys nie było potrzeby i dało rade to załatwić....

                    Komentarz


                      #11
                      Aha to napisać sobie samemu umowę kupna sprzedaży wziośc dane gościa z briefu i napisać ale jaką datę wstawić jak on był w 2006 sprowadzony???

                      Komentarz


                        #12
                        datę możesz na 2006 wystawić...ja miałem z przed 2 tat i było ok

                        Komentarz


                          #13
                          JA miałem jeszcze kupiony od niemca ale na terenie polski i tu pojawia sie ciekawostka. Vat 24 to podatek od pojazdu sprowadzonego z zagranicy wieć czy ja musze go płacić skoro kupiłem na terenie polski? W urzędzie skarbowym powiedzieli ze wg prawa nie musze ale za to w wydziale komunikacji musze dlatego ze od 48cm pojemnosci jest to pojazd lądowy podlegający opodatkowaniu a mój niestety miał 49 cm A to włąsnie polska. Aha jak napiszesz polska umowe lub najlepiej dwujezyczną nie wymagane bedą tłumaczenia umowy. niewiem jak z briefami ale u mnie przeszło bez tłumaczeń tylko ten nieszczesny vat 24/25.

                          Komentarz


                            #14
                            160 zł

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X