Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzwignia zmiany biegów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dzwignia zmiany biegów.

    Witam. Mam problem dotyczący dźwigni zmiany (XTZ 750). Zafundowałem sobie buty typowe enduro ale gdy wsiadłem na moto to skończyło się na wrzuceniu pierwszego biegu. Czy jest możliwość regulacji dźwigni zmiany biegów, czy może jakieś eksperymenty z przeróbką samej dźwigni. proszę o radę bo przyjdzie mi jeździć w trampkach.

    #2
    Jest możliwość regulacji.
    Odkręcasz tą plastykową osłonę z napisem Yamaha i tam jest wieloklin na który wchodzi przedłużenie od dźwigni zmiany biegów.
    Żeby zmienić położenie musisz odkręcić i wyjąć tą śrubę ściskającą wieloklin, bo jeżeli tylko poluzujesz to nie zsuniesz z wieloklinu.
    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

    Komentarz


      #3
      Do precyzyjnej regulacji jest tam jeszcze śruba rzymska, no i jak podniesiesz dźwignię trochę za wysoko to też ci tylko jedynka zostanie.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Regulacja regulacją ale najlepsze efekty przynosi przedłużenie samej dźwigni o parę cm. jeździłem na teresie z takim modem przed kupnem swojej i powiem szczerze, że wygodniej o wiele.

        Komentarz


          #5
          Dzięki za rady. I mnie się wydaje, że jakaś przeróbka samej dźwigni będzie najlepszym rozwiązaniem. A co do samych butów to mam wrażenie, że trzeba nauczyć się w nich chodzić.

          Komentarz


            #6
            Nie tylko chodzić ale i zmieniać biegi, przeszedłeś z miękkich turystyków na twarde krosiaki więc noga musi się do nich przyzwyczaić.

            Komentarz


              #7
              to jak będziesz modzić od razu przerób ją na składaną

              Komentarz


                #8
                Słyszałem, że wielu chwali "składaną", a co do przyzwyczajania się do twardych buciorów to może jakieś zboczenie ale czasem wkładałem je w domu i oswajałem się. Dobrze, że mam wyrozumiałych sąsiadów

                Komentarz


                  #9
                  W xtz660 też jest możliwość regulacji? W serwisówce i na forum nie znalazłem informacji. Może kiepski risercz mam Jeśli tak to proszę o wytłumaczenie jak dla kompletnego świeżaka, którym jestem w sprawach mechanicznych motocykla

                  Komentarz


                    #10
                    Można ją przestawiać góra-dół na wałku. Klucz 10'tka i bez problemu. Z tym, że delikatnie bo 2-3 ząbki na wałku to spora różnica na końcu dźwigni.
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X