Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

jak Terenia je

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    jak Terenia je

    Moja nowa znajomość z Terenią wciąż w fazie wzajemnego poznawania się i w związku z tym mam pytanie, które być może jest głupie...

    W czasie tankowania do pełna, czy to normalne, że paliwa wlewa się pod korek, potem trzeba poczekać, żeby się rozpłynęło po baku i znowu dolać, i tak kilka razy... Pytam, bo ta dziurka od odpowietrzenia taka malutka i nie wiemczy mam odpowietrzenie zatkane, czy to naturalny sposób tankowania tej ślicznotki?
    "Na motocyklu jeźdź tak, jakbyś chciał, żeby jeździły twoje dzieci"

    #2
    Tak jest i u mnie , wynika to z konstrukcji baku - po prostu ciśnienie musi wepchnąć paliwo do komór.
    No i pytanie po co tyle wlewać ?? tak dolejesz max 0,5l ( no może 1l.na maxa ) .

    Komentarz


      #3
      Norma sprawa.U mnie też tak jest. A że lubię pełniutko to zawsze leje pod korek
      Pozdro Giani
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #4
        To tzw upychanie. Dzięki temu można upchnąc w baku ST nie 26 jak jest podawane, a nawet 30 litrów paliwka.
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          Hmm moja yamana ma plastikowego Acerbisa i faktycznie latem wchodzi 2 litry więcej niż zimą.Czym to wytłumaczyć w S10 to nie wiem.
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            i wszystko jasne. Mój ideał. Je do oporu, a potem drugie tyle
            A nie jakieś tam diety srety
            "Na motocyklu jeźdź tak, jakbyś chciał, żeby jeździły twoje dzieci"

            Komentarz


              #7
              Heh, widać, że nikt nie czyta owner manuala
              Ten kołnierz jest zrobiony specjalnie i w manualu jest podane, aby nie nalewać benzyny poniżej jego dolnej krawędzi. Ma to na celu utworzenie poduszki powietrznej, która ma zbierać opary paliwa, kompensować zmiany objętości paliwa związane z jego temperaturą i zwyczajnie zabezpieczać przed wylewaniem się paliwa przez korek po postawieniu moto na stopce bocznej.
              Inna rzecz, że w PL praktyka pokazuje, że dzięki temu można mając odrobinę cierpliwości upchnąć dodatkowe 2l więcej
              Co do 30l w baku ST - zmieniłbym stację, gdyż jest spora szansa, że ta oszukuje na wskazaniach. Mi nigdy nie udało się wepchnąć więcej niż 28,5l.

              pzdr, Adam
              sigpic

              Komentarz


                #8
                powyżej?
                "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                Komentarz


                  #9
                  29 na 100% wchodzi, chyba że dystrybutory oszukują
                  --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                  Komentarz


                    #10
                    Do mojej ST również wchodzi około 28,5l (w zależności od cierpliwości i kolejki na stacji za mną ) Zamiast czekać aż paliwo "opadnie" polecam tankowanie na motocyklu i bujanie nim, wspomagając się przednim hamulcem.
                    sigpic
                    Paliwa opon i wolnego czasu....

                    Komentarz


                      #11
                      zgadzam sie z Patem. Siedząc na moto, trzymając ręczny hamulec i bujając nim można zatankowac do pełna bez czekania na powolne odpowietrzenie. Dużo szybciej, to się odbywa.

                      Komentarz


                        #12
                        Wystarczy pobujać motocyklem na boki.
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X