Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kap, kap, kap... Xt660z

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kap, kap, kap... Xt660z

    Czołem!
    Po powrocie z wyprawy - 2700km pojechałem terenią w teren. Dostała troszku po dupsku i po powrocie z wężyka pod spodem zaczął kąpać olej. Pomyślałem - spoko, dostała to trochę oleju wzięła. Ale dziś po przejażdżce we dwoje z kuframi (ok 80km), raczej na spokpjnie i bez obciążania silnika znów lekko kapie. Czy powinienem się czegoś bać, czy to normalka?

    Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

    #2
    Nie wiem o jaki wężyk chodzi. Daj zdjęcie, zbadaj.
    Pod podwozie wychodzi wężyk z obudowy filtra powietrza w którym się zbiera olej wywalony z karteru. Tam powinna być zaślepka. Co jakiś czas się zaślepkę wyciąga i spuszcza olej, jaki się tam skrapla. Może to jest to. Nie ma tego oleju dużo, chyba że się ostro pałuje albo ma zbyt wysoki poziom.

    Komentarz


      #3
      No nie ma dużo, spuścił jakieś 50ml. Chyba chodzi właśnie o to, a nie wiedziałem, że to sie upuszcza. Poza tym nie wspomniałem, że na obudowie tłumików powstają krople od oleju. Czy to normalne, że tenerka trochę sobie weźmie? Dzięki za pomoc.

      Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #4
        Wężyk od odmy - obudowy filtra powietrza - normalna rzecz. Zgubiłeś zaślepkę/korek do tego wężyka.
        Mając korek, olej który silnik wyrzuci, zbiera się w dolnej części obudowy filtra powietrza i co jakiś czas powinno się ten korek odetkać i olej zlać.

        Miałem to samo i nie obchodziło mnie to póki stałem w polu. Dopiero jak kostka brukowa zaczęła nabierać nowych barw to zatkałem wężyk korkiem.

        Komentarz


          #5
          Dzięki, potwierdziłeś moje nadzieje. A branie oleju? Bardzo delikatne ale jednak? Wydaje mi sie, ze to też normalka, moc skądś się musi brać. Tym bardziej, że niedługo 70 000 dobije...

          Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz

          Pracuję...
          X