Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[750] grzeje siÄ™ na wolnych obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] grzeje siÄ™ na wolnych obrotach

    Witam, mam problem z Tereską. jak ją odpalę to wskazówka od temperatury szybko idzie go góry, a po dodaniu gazu idzie dym z chłodnicy i włącza wentylator motocykl nie chodzi dłużej niż 15 min. Yamahe rozkręcałem do malowania ramy po złożeniu wszystko działało dopiero teraz wyszły takie cuda. Jaka może być tego przyczyna?

    #2
    źle założony termostat (da się go źle założyć??), syf w termo, bestialsko załamany/zagięty/zawinięty wąż od cieczy chłodzącej.

    Komentarz


      #3
      Chłodnica odpowietrzona?
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Chłodnice odpowietrzyłem. Jak zlałem płyn z chłodnicy to pływało w niej coś podobnego do opiłków metalu.

        Komentarz


          #5
          Wyjmij termostat i zobacz czy będzie tak samo, jeśli tak to będziesz szukał dalej.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Płyn z opiłkami czyli takim brokatem może oznaczać jakiś "cudowny"uszczelniacz w układzie, ale sprawdź co będzie bez termostatu.
            Zastanawia mnie jeszcze ten "dym" z chłodnicy - mógłbyś dokładniej opisać?
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              #7
              właśnie coś takiego jak brokat. dodaje mu gazu jak wskazówka dochodzi do połowy temperatury zaczyna się dymić i robi się strasznie gorąca, robi się duże ciśnienie w chłodnicy i płyn zaczyna szukać ujścia po odkręcenia korka wlewu wybucha para i płyn. silnik nie jest gorący a chłodnicy nie da się dotknąć.

              Komentarz

              PracujÄ™...
              X