Witam, zamierzam kupić sobie ramę do roweru i znalazłem uszkodzoną ramę Giant Boulder http://allegro.pl/show_item.php?item=1293994143. Rama jest pęknięta , i tu moje pytanie ile może kosztować pospawanie takiej ramy ?


Ogłoszenie
Zwiń
No announcement yet.
Spawanie ramy - trochę OT.
Zwiń
X
-
Napisz z czego jest ta rama, bo jeśli to jakiś stop, to może się jej po prostu nie dać porządnie zespawać. Jeśli czyste aluminium to w mojej okolicy u na prawdę dobrego spawacza (specjalisty od alu) kosztowałoby to ok. 30 zł.
Z tym, że wytrzymałość tego miejsca po tej operacji była by niewiadomą.
Przenoszę temat.sigpic
-
Jest to aluminium AluxX 6061 , ten stop morze być oporny w spawaniu , ciekawe czy jakiś spawacz dał by mi gwarancje ze to będzie się kupy trzymać po wspawaniu ?
Ps. Ale czy przeniesieni tego tematu do działu z mechaniką to nie przesada ? Bo to w końcu nie jest rama motocyklowa, a tym bardziej yamahy
Pozdr. Andrzej.
Komentarz
-
Na pewno stop, przy "czystym aluminium" rurę o takiej grubości ścianki można by palcem wgnieść po szpinakuJak napisał fxrider, pod wpływem temperatury materiał zmienia swoją wewnętrzną strukturę, "męczy się", także ryzykujesz tym, że w tym miejscu powstanie za jakiś czas nowe pęknięcie. Poza tym nie widzę dokładnie w którym to miejscu, ale jeżeli skurcz po spawaniu będzie zbyt duży, rama w tym miejscu będzie wymagać prostowania.
Komentarz
-
Daj sobie spokój z tym spawaniem. Na dwoje babka wróżyła... Więcej sie narobisz i naryzykujesz niż to wszystko warte. Szukaj czegoś porządnego.
Moim zdaniem skoro rama pękła, to rower był wykorzystywany dość intensynie... żeby nie okazało się, że rama ma mikropękniecia gdzie indziej.--== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--
Komentarz
-
kurcze, chyba się to nie opłaca bo spawanie tego to trochę loteria uda się albo się nie uda. Nawet jak by to pospawał super fachowiec to pospawaniu zawsze powstają naprężenia, a przecież ramy sobie w piecu nie wygrzeje żeby naprężeń się pozbyć bo to się nie opłaca . Zastanowię się do jutr i dam znać czy co postanowiłem ale raczej jej nie weszcznę
pozdrawiam Andrzej.
Komentarz
-
Z tego co wyczytałem stop 6061 po spawaniu odzyskuje jedynie 30% ze swojej wytrzymałości. Wymaga specjalnego nagrzewania do wysokiej temperatury aby połączenie było wytrzymałe na nowo w 100% ( 990°F do rozgrzania, potem do pieca na 18 godzin w temperaturze 320°F...).Ostatnio edytowany przez Hoothate; 381.
Komentarz
Komentarz