Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spawać czy nie spawać ? - oto jest pytanie. Złamana stopka boczna.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Spawać czy nie spawać ? - oto jest pytanie. Złamana stopka boczna.

    Szanowna załogo szanownego forum - cóż począć mam z tym niesfornym elementem mego nadwozia ?



    Zakupić zapewne mógłbym nowy/używany ten element, jednakże rozważam możliwość i taką: czyż spawanie z rurką w środku nie wzmocni tego elementu dostatecznie dobrze?

    p.s.
    [Łomża i Kasztelan (niepasteryzowany) ryją beret (w odpowiednich ilościach) HEJ

    #2
    Był podobny już temat, tyle że o gnącej: http://xtzclub.pl/threads/1217-Gnąca...ghlight=stopka

    Mi stopka pękła nad morzem w poprzedniej ST, dokładnie jak u Ciebie. Pospawaj Migomatem i z głowy, będzie trzymać lepiej niż fabryka
    Wspawanie rurki za dużo Ci nie da, bo pękło praktycznie na spawie a nie np w połowie. Jak nie masz warunków, to idź do Pana Henia, Gienia itp, za piwo Ci to zrobi. Elementy niech dopasuje wg pęknięcia i bedzie ok
    Ostatnio edytowany przez Bartas; 5.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #3
      Jak widzę juz było spawane ja bym odciął z 4-5cm dalej dorobił na nowo płetwę już z rurka i dopiero zaklepać coś w rodzaju redukcji z 4-5 cm rurką i dopiero do środka rurkę i pospawał ,to miejsce jest już przegrzane i każde następne spawanie po jakimś czasie pęknie ,jak masz spawacza to można się pobawić

      Komentarz


        #4
        Pękło poniżej spawu.
        Wyrównaj krawędzie, oczyść część z dziurka z pozostałego spawu, pospawaj poprawnie jedno z drugim i ma działać.

        Jak nie będzie to posmarkane to będzie trzymać i działać tak jak w tysiącach innych.
        Inna sprawa czemu to pelo. Nie miałeś oby tej noki położonej (odgiętej) zbytnio?

        Porównaj jak jest u innych, choćby na zdjęciach i przyspawaj pod właściwym kątem.

        Komentarz


          #5
          też mam już spawaną i spokojnie daje rade, a nie raz siadałem z nogami w górze i bez problemu, nawet nic do środka nie dawałem

          Komentarz


            #6
            Najlepiej dać coś do środka i dorobić nowa płetwę. Dospawanie tak na styk może zaowocować pęknięciem w najmniej odpowiednim momencie. Robiłem kiedyś sam takie elementy w ten sposób i było ok.

            Komentarz


              #7
              A niby czemu chcesz na sile coś do środka dawać? Fabrycznie jest na styk i jak jest to dobrze zespawane to trzyma. W przykładzie z wątku pękło poniżej.

              Komentarz


                #8
                Obciąć z lekka (parę mm), wyczyścić, wyrównać. Spawać śmiało, nic do środka nie dawać. To cienki metal. Spokojnie nawet możesz dobrze pospawać metodą ARC (zwykła elektrodowa). Ważne, by dobrze się stopiło.
                Konwersja XTZ660 na supermoto ;-) http://xtz660.blogspot.com

                Komentarz

                Pracuję...
                X