Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gmole - dywagacje teoretyczne w poszukiwaniu ideału

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wystarczy nadać lekkie wygięcie w drugą strone i w razie czego oddali się od gaźników.

    Komentarz


      Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
      moje są wybrakowane. niestety producent nie odpisuje na maile.
      a czego Ci brakuje?One mają 3 punktowe mocowanie do ramy, dolne nie pasuje, a środkowe średnio. Też je niestety mam i leżą pod ścianą. Jak by były z drewna to chociaż bym je porąbał i spalił
      Hvězdy chtějí patřit Tobě...

      Komentarz


        Zamieszczone przez xieciu Zobacz posta
        a czego Ci brakuje?One mają 3 punktowe mocowanie do ramy, dolne nie pasuje, a środkowe średnio. Też je niestety mam i leżą pod ścianą. Jak by były z drewna to chociaż bym je porąbał i spalił
        wydaje mi się (aczkolwiek nie mam pewności) że brakuje łącznika pomiędzy ramą a górnym mocowaniem.
        no chyba że ja nie rozumiem, jak one mają być zamocowane...
        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
        =>
        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

        Komentarz


          Zanim znalazłem idealne gmole do ST przewaliłem kawał sieci.
          Wrzucam niektóre rozwiązania, może ktos znajdzie w nich inspirację.













          Te ostatnie zdjęcia to gmole drakuli na mojej Teresie




          Ostatnio edytowany przez Łojek; 396.
          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
          Loud pipes save lives...
          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

          Komentarz


            fajne te foty, tylko nie widać jak są mocowane...
            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
            =>
            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

            Komentarz


              No co ty, wszystko widać jak na dłoni na każdej fotce są tu gmole mocowane w jednym punkcie do ramy( dolne części kołyski), dwóch (dolne i górne części kołyski), trzech (dolne i górne części kołyski oraz tuleje mocowania silnika do ramy) wszystkie mają jeden mniej-więcej różny sposób połączenia w okolicy widelca czyli są skręcone ze sobą jak Rumuny lub poprzeczka z płaskownika lub rurki z dospawanymi na jej końcach uszami ale zasada mocowania w tym miejscu podobna czyli nie powiązana w żaden sposób z ramą.

              Komentarz


                Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                wydaje mi się (aczkolwiek nie mam pewności) że brakuje łącznika pomiędzy ramą a górnym mocowaniem.
                no chyba że ja nie rozumiem, jak one mają być zamocowane...
                to przyjedź do mnie po pompę hamulcową, to Ci pokażę mocowanie tych gównianych gmoli
                Hvězdy chtějí patřit Tobě...

                Komentarz


                  Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                  fajne te foty, tylko nie widać jak są mocowane...
                  no to właśnie gmole Drakuli, ściągane przez Łojka z Rumunii

                  wszystko jest w tym wątku wczesniej


                  to dodatkowe tylne mocowanie działa na takiej zasadzie jak kierownic w rowerze: rozporowy klin wciągany śrubą
                  ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                  FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                  Komentarz


                    A zapytam tak odnośnie gmoli Hepco, do której śruby się je mocuje, górnej czy dolnej (górne mocowanie):

                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                      A zapytam tak odnośnie gmoli Hepco, do której śruby się je mocuje, górnej czy dolnej (górne mocowanie):

                      Teraz już dokładnie widzę o co chodzi. Powiem Ci, że nie pamiętam, zrzucałem je ponad pół roku temu.
                      dirtier, happier

                      www.facebook.com/dalekadroga

                      Komentarz


                        kolega właśnie odebrał nowe gmole made by BMW.
                        ze zdziwieniem zauważyłem, że żadne z mocowań nie jest "na sztywno". wszystkie są oparte o płaskowniki, które w razie gleby się wyginają, nie uszkadzając w żaden sposób symetrii ramy.

                        to chyba jednak najlepsze rozwiązanie...

                        gmol.jpg
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz


                          Ja miałem upadek na bok ma szutrach. Gmole wysokie forumowe. Uratowały plastiki, a gmole poharatane i lakierowałem je. Prędkość na pewno mniejsza niż u Kate - stąd pewnie różnica. P.S. Biodro dochodziło dużo dłużej

                          Komentarz


                            Robiłem ostatnio zawory bez zdejmowania rumuńskich gmoli.
                            Są tak zrobione, że można zdjąć plastiki i do wszystkiego jest dostęp.
                            Czyli podsumowując
                            gmole można zakładać i zdejmować bez ruszania plastików,
                            a plastiki mozna zdejmować i zakładać bez ruszania gmoli.
                            Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                            Loud pipes save lives...
                            https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                            Komentarz


                              Łojek a robili oni stelaże pod kufry ? masz może foty?

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
                                Robiłem ostatnio zawory bez zdejmowania rumuńskich gmoli.
                                Są tak zrobione, że można zdjąć plastiki i do wszystkiego jest dostęp.
                                Czyli podsumowując
                                gmole można zakładać i zdejmować bez ruszania plastików,
                                a plastiki mozna zdejmować i zakładać bez ruszania gmoli.
                                Skoro tak mówisz, to i ja na zimę się skuszę na te gmole



                                Zamieszczone przez Janas_WaWa Zobacz posta
                                Łojek a robili oni stelaże pod kufry ? masz może foty?

                                Jak chcesz do xtz750 to najbardziej przemyślane robi Robert (Motostel) jednak wymagają one lekkiego podginania (kur... jak można tak krzywo spawać!). Większość pod kufry które widziałem składają się z płaskowniczków, Robert robi z rurek. Mi się sprawdzają pod kufry oraz jako gmole Do wyboru masz ramki pod kufry alu i plastikowe.
                                Ostatnio edytowany przez LukaSS; 4.
                                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X