Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gmole - dywagacje teoretyczne w poszukiwaniu ideału

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Większość ma tzw. średnie od Pawła lub podobne od innych producentów. Z kuluarowych rozmów wynika jednak że idealne przynajmniej dla oka są gmole Drakuli, sam chciałbym takie mieć i trzeba będzie pomyśleć nad jakimś zbiorowym zamówieniem u Rumunów.
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      a wpisałeś w wyszukiwarkę na tym forum "gmole"?

      powstrzymam się od komentarza i podam link


      a co mi tam ... mam dobry dzień
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        Tematow bylo duzo A i tak czekamy na jakis odnosnie zamowienia z Rumuni

        Kamyk
        ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

        Komentarz


          przepraszam, nie wyszukałem tematu, można zamknąć ten wątek
          sigpic

          Komentarz


            ja zakupiłem moje Drakulowe bezpośrednio u producenta, podczas wyjazdy nad Morze Czarne, również polecam w 100 %, choć żadnej gleby nie było

            Komentarz


              Zamieszczone przez remol Zobacz posta
              ja zakupiłem moje Drakulowe bezpośrednio u producenta, podczas wyjazdy nad Morze Czarne, również polecam w 100 %, choć żadnej gleby nie było
              Kiedy kupowales? Musiales je zamawiac wczesniej? Ja bede za rok jechal i mam nadzieje, ze uda mi sie je kupic.

              Kamyk
              ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

              Komentarz


                W zimie będę pisał do Rumunii odnośnie tych gmoli. Może jakaś zbiorówka się zrobi i będzie taniej, bo cena detaliczna z przesyłką jest - dość sporawa.

                Już mnie szlag trafia z moimi gmolami :/
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                  W zimie będę pisał do Rumunii odnośnie tych gmoli. Może jakaś zbiorówka się zrobi i będzie taniej, bo cena detaliczna z przesyłką jest - dość sporawa.

                  Już mnie szlag trafia z moimi gmolami :/
                  No to super! Bede czekal na jakies pospolite ruszenie. Ja mam male gmole wiec przydaly by sie wieksze

                  Kamyk
                  ER5 -> SV650K3 + ST XTZ750 '89

                  Komentarz


                    Ktoś zamawia gmole z Rumunii?

                    Niestety po glebie asfaltowej rezygnuję z gmoli Pawła. Gmol zadziałał jak kotwica. Dolne mocowanie do kołyski się wyłamało, co spowodowało cofnięcie gmola do tyłu i następujące uszkodzenia:
                    - osłona chłodnicy (na szczęście chłodnica cała)
                    - lewa owiewka strzaskana przez cofający się gmol
                    - zbiornik paliwa wgięty przez tylną rurę gmola
                    - kołyska silnika wgięta przez zaczep U gmola
                    - przewód paliwowy urwany przez dociśniętą rurę gmola (dolna zagięta końcówka).

                    Do tego doszły inne uszkodzenia wynikające z samego szlifu, ale to już w innym (moim) wątku.

                    Poniżej filmiki dokumentujące straty. Moto ubłocone, bo wracałem z treningu na torze krosowym. W momencie szlifu asfalt był suchy.


                    Komentarz


                      Ja ze swoich gmoli jestem zadowolony Gleby były, żadnych strat w sprzęcie

                      Komentarz


                        Jaro-Ino, gleby to ja też miałem. Na miękkim nie było problemu. Gorzej na asfalcie. Gmol cofa się do tyłu, bo podparcie 90 stopni do kołyski to za mało.

                        Komentarz


                          Szkoda malowania, ale z drugiej strony dobrze, że Tobie nic sie nie stało.

                          Rozmawiałem z Producentem rumuńskich gmoli.
                          Sa zajebani robota na maxa, a firemka mała i mocy przerobowych nie starcza.
                          Pisałem o naszej inicjatywie zbiorczego zamówienia, ale odpisali, że i tak mają masę roboty i w kolejce trzeba czekać.
                          O zniżce przy zbiorczym powinniśmy zapomnieć, skoro schodzą im na pniu w normalnej (wg mnie rewelacyjnej) cenie
                          Jedyne na czym można zaoszczędzić, to koszt przesyłki
                          (ja płaciłem 26E wiosną, ale teraz ponoć coś poczta rumuńska podniosła)
                          Wg mnie ze zbiorczego nici, chyba że DarTir po trasie wpadnie do nich swoim zestawem i w gratisie przywiezie to do PL
                          Inaczej nie zaoszczędzicie.
                          Pytałem np o wysyłkę 2 kpl w jednej paczce, wychodzi nawet minimalnie drożej niż 2 paczki osobno.
                          Pojawił sie nowy sposób malowania, zrezygnowali z mojego baranka na rzecz czarnego matu, cos jak papier ścierny 400
                          To tyle wieści z Drakulandu
                          Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
                          Loud pipes save lives...
                          https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

                          Komentarz


                            Moje gmole też z asfaltem gadały, ale podniosłem moto i pojechałem dalej U mnie pod innymi kątami się siły rozkładają, dzięki czemu kołyski nie cierpią, a duża sztywność rury pozwala na przenoszenie siły i jej rozproszenie. Tyle, że u mnie zbierają i przednie i tylne gmole jednocześnie, a 3 punkt to kierownica.
                            Dla mnie te gmole są zarąbiste. Chronią przed dotknięciem wszystko co trzeba, wyglądają masywnie, a przednie ważą 1,5kg (zakładam, że sporo mniej niż takie podwójne jak od Pawła).

                            Komentarz


                              no właśnie masz inne niż pawła to po co mówisz że są dobre wrzuć foto co tam masz

                              Komentarz


                                Widać że szlif był konkretny, sporo będzie wymian i napraw, ważne że tobie nic się nie stało a widząc rozmach uszkodzeń w motocyklu mogło.
                                Napisz też reklamacje do producenta o awarii poszerzenia podnóżków

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X