Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prowadzenie linki sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Prowadzenie linki sprzęgła

    Właśnie, jak to jest w oryginale? Linka ma iść przez to ucho (przez które przechodzi też wiązka) po lewej stronie dolnej półki (patrzymy siedząc na moto), dalej pod główką ramy, przez ucho nad chłodnicą i dalej do dzwigni na pokrywie sprzęgła silnika.

    Czy może ma iść prosto, nad główką ramy, równolegle do kierownicy i wchodzić pod bak w ucho nad chłodnicą, dalej do silnika.

    Dzięki za jakieś info
    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

    #2
    Witam! Miałem podobny problem z poprowadzeniem linki sprzęgła. Tutaj ma znaczenie długość linki tzn. w oryginale linka była dłuższa od zamiennika który zakupiłem o prawie 10 cm. Jeżeli posiadasz zamiennik to sprawdź jego długość do oryginału bo w przypadku krótszej linki nie poprowadzisz ją tak jak powinna być umieszczona czyli jak wspomniałeś powyżej cyt. nad główką ramy, równolegle do kierownicy i wchodzić pod bak w ucho nad chłodnicą, dalej do silnika.
    Z poprowadzeniem tej krótszej linki przeżyłem gehennę na XX sposobów próbowałem aż udało się. Jedyną możliwą kombinacją poprowadzenia takiej krótszej linki bez załamań i naprężeń przy skręcaniu w lewą stronę kierownicą jest " przekładamy przez ramę motocykla gdzie znajdują się ucho na linkę ssania i wiązki kabli, w tym miejscu rama jest na przelot i właśnie tam przechodzi dalej pod bakiem przez prawe ucho znajdujące się przy chłodnicy dalej mocowanie po prawej stronie silnika do sprzęgła "
    Sprawdź długości linek ! jeżeli oryginał to tak jak pisałeś. Natomiast w przypadku krótszego zamiennika poprowadź linkę tak jak ci opisałem

    Komentarz


      #3
      A myśleliście nad czymś takim:


      Przedłuży linkę i ułatwi pracę
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #4
        Kosztem zakresu pracy wysprzęglika (tzn. narażamy się na problem z pełnym wysprzęgleniem)
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
          A myśleliście nad czymś takim:


          Przedłuży linkę i ułatwi pracę
          Ciekawy patent Myślałem nad wspomaganiem hydraulicznym ale to kosztuje chore pieniądze (rozwiazanie to jest też trochę dyskusyjne).




          Zamieszczone przez krzysieksłupsk Zobacz posta
          Witam! Miałem podobny problem z poprowadzeniem linki sprzęgła. Tutaj ma znaczenie długość linki tzn. w oryginale linka była dłuższa od zamiennika który zakupiłem o prawie 10 cm. Jeżeli posiadasz zamiennik to sprawdź jego długość do oryginału bo w przypadku krótszej linki nie poprowadzisz ją tak jak powinna być umieszczona czyli jak wspomniałeś powyżej cyt. nad główką ramy, równolegle do kierownicy i wchodzić pod bak w ucho nad chłodnicą, dalej do silnika.
          Z poprowadzeniem tej krótszej linki przeżyłem gehennę na XX sposobów próbowałem aż udało się. Jedyną możliwą kombinacją poprowadzenia takiej krótszej linki bez załamań i naprężeń przy skręcaniu w lewą stronę kierownicą jest " przekładamy przez ramę motocykla gdzie znajdują się ucho na linkę ssania i wiązki kabli, w tym miejscu rama jest na przelot i właśnie tam przechodzi dalej pod bakiem przez prawe ucho znajdujące się przy chłodnicy dalej mocowanie po prawej stronie silnika do sprzęgła "
          Sprawdź długości linek ! jeżeli oryginał to tak jak pisałeś. Natomiast w przypadku krótszego zamiennika poprowadź linkę tak jak ci opisałem
          OK, dziękuję za info
          Ale tą długością zamiennika linki mnie zdziwiłeś. Sprzedałem ich z kilkanaście sztuk do ST na szczęscie (trochę wątpię bym nie wyhaczył takiej skuchy) nie spotkałem się z ich rózną długością. A jesteś pewien na milion procent, że to od XTZ750 (a może oryginał był od innego moto?)? Bardzo podobne linki miały też jakieś DT czy podobne pierdzipiędy.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            Ciekawy patent Myślałem nad wspomaganiem hydraulicznym ale to kosztuje chore pieniądze (rozwiazanie to jest też trochę dyskusyjne).
            Łukasz co kosztuje chore pieniądze? hydrauliczne, czy to wspomaganie z allegro?

            Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
            OK, dziękuję za info
            Ale tą długością zamiennika linki mnie zdziwiłeś. Sprzedałem ich z kilkanaście sztuk do ST na szczęscie (trochę wątpię bym nie wyhaczył takiej skuchy) nie spotkałem się z ich rózną długością. A jesteś pewien na milion procent, że to od XTZ750 (a może oryginał był od innego moto?)? Bardzo podobne linki miały też jakieś DT czy podobne pierdzipiędy.
            Tą co kupowałem od Ciebie miała identyczną długość jak oryginał, sprawdzałem przed założeniem.
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              Hydrauliczne, ten cały siłownik. Macałem to w jakiejś starej Hondzie, sprzęgło tak tak delikatnie jak piórko, jednak ten patent założył jeszcze poprzedni właściciel w Niemczech. Trzeba zobaczyć jakie są długości ramion przy wysprzęgliku czy XTZ ma najdłuższe czy może jeszcze o kilka mm mają je dłuższe TDM.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #8
                Nie jestem w 100 % pewien czy stara linka była od XTZ 750. Natomiast długości obu linek tj. zamiennika i tej którą maiłem w motocyklu były inne. Nie zmienia to też faktu, że zamiennika nie mogłem poprowadzić w taki sposób jak była zamontowana "oryginalna" linka po prostu była za krótka i przy skręcaniu w lewo powstawały takie naprężenia, że mało jej nie wyrywało z uchwytu po prawej stronie silnika. Dopiero poprowadzenie linki w taki sposób jak ci opisałem dało efekt zadowalający.

                Komentarz

                Pracuję...
                X