Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pękajace plastiki, owiewki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Pękajace plastiki, owiewki

    Witam
    Czy to normalny objaw starości owiewek? Przy zakładaniu owiewek czy delikatnym przykręcaniu strasznie popekaly mi plastiki w szczególności przednie boczne. Co gorsza czeka mnie wymiana tylko czy kupie w dobrym stanie bo chyba z naprawa będzie problem

    #2
    Jak dokręciłeś za mocno to tak właśnie będzie. Owiewki w XTZ mają swoje lata i związane z tym starzenie się materiału robi swoje. Jak dokupowałem do mojej /Twojej plastiki to wszystko, co było na runku było łatwo łamliwe. Jeśli tylko pękły to można je dać do pospawania, ewentualnie zrobić to we własnym zakresie jakimś elastycznym spoiwem.

    Komentarz


      #3
      Poka zdjęcia jakieś
      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

      Komentarz


        #4
        Zamieszczone przez bigboykr Zobacz posta
        Jak dokręciłeś za mocno to tak właśnie będzie. Owiewki w XTZ mają swoje lata i związane z tym starzenie się materiału robi swoje. Jak dokupowałem do mojej /Twojej plastiki to wszystko, co było na runku było łatwo łamliwe. Jeśli tylko pękły to można je dać do pospawania, ewentualnie zrobić to we własnym zakresie jakimś elastycznym spoiwem.
        co gorsza popekaly mi przy miejscach gdzie mocuje się sruby ale to nawet nie przy dokręcaniu tylko jak zakladalem plastik do mojej/bylej Twojej zaczely rozlatywać się przy lekkim "pchnieciu" w odpowiednie miejsce a zdjęcia później wrzucę

        Komentarz


          #5
          Kurczę... osobiście rozbierałem je jeszcze w Chorwacji, teraz były ściągane przy wymianie olejów i przeglądzie (Piotrek ściągał) i było ok. XTZ ma "specyficzne" te plastiki, te w nowszych moto są zdecydowanie bardziej elastyczne.
          I tak chciałeś oklejać na zielono

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez bigboykr Zobacz posta
            Kurczę... osobiście rozbierałem je jeszcze w Chorwacji, teraz były ściągane przy wymianie olejów i przeglądzie (Piotrek ściągał) i było ok. XTZ ma "specyficzne" te plastiki, te w nowszych moto są zdecydowanie bardziej elastyczne.
            I tak chciałeś oklejać na zielono
            heheh nie będę już oklejal już się przyzwyczaiłem do białego i nawet mi się zaczyna podobać
            a tak na marginesie może powinienem przejąć Twój avatar bo przecież nieaktualny u Ciebie jest
            Ostatnio edytowany przez pankot; 3646.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez pankot Zobacz posta
              heheh nie będę już oklejal już się przyzwyczaiłem do białego i nawet mi się zaczyna podobać
              Najwyższy czas
              A poważnie. Jeśli to popękało przy śrubach to można by to spróbować pospawać. Myślę, że przyspawanie/przyklejenie od tyłu jakichś pasków wzmacniających byłoby ok.
              Ewentualnie jakbyś szukał czegoś na zamianę i znalazłbyś coś w Krakowie to mogę to dla Ciebie obejrzeć.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez bigboykr Zobacz posta
                Najwyższy czas
                A poważnie. Jeśli to popękało przy śrubach to można by to spróbować pospawać. Myślę, że przyspawanie/przyklejenie od tyłu jakichś pasków wzmacniających byłoby ok.
                Ewentualnie jakbyś szukał czegoś na zamianę i znalazłbyś coś w Krakowie to mogę to dla Ciebie obejrzeć.
                zobaczymy na razie się rozkoszuje jazdą a przy okazji rozpoznaje temat tych owiewek, wczoraj wymieniłem tylne klocki chodz te stare były jeszcze w miare dobre

                Komentarz


                  #9
                  W miarę dobrze przed dalszym pękaniem zabezpiecza podklejenie matą szklaną na podkładzie żywicy. Jeżeli dobrze trafi się z domieszką utwardzacza (nie za dużo ale dość długo to schnie)) to jeszcze posłużą.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Ja robiłem to za pomocą kleju do plastiku Versachem. Dwie tubki w jednej praktycznej strzykawce.
                    A do tego siatka nierdzewna (dostępna na allegro). Chyba łatwiej się to robi i obrabia, niż za pomocą maty szklanej i żywicy.

                    Komentarz


                      #11
                      będę próbował cos działać

                      Komentarz


                        #12
                        Ja kleję od spodu klejem dwuskłądnikowym do stali. Staram się go grubiej położyć. Niestety u mnie też pękają plastiki
                        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                        Komentarz


                          #13
                          proszę jak to u mnie wygląda wydaje mi się ze ciężko będzie znaleźć rozwiązanie doklejenia jakiegoś elementu w tym miejscu a pozostalosci plastiku nie mam (z ta siatka stalowa będę probowal)
                          IMG_8866.jpg
                          Ostatnio edytowany przez pankot; 3646.

                          Komentarz


                            #14
                            Faktycznie niefajnie się zrobiło. Ale skoro to jest w miejscu, którego nie widać to ja bym spróbował dosztukować kawałek z jakiegoś białego plastiku (czegokolwiek) i dokleić to czymś. Kupowanie innego, malowanie itp nie ma większego sensu chyba.

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez pankot Zobacz posta
                              proszę jak to u mnie wygląda wydaje mi się ze ciężko będzie znaleźć rozwiązanie doklejenia jakiegoś elementu w tym miejscu a pozostalosci plastiku nie mam (z ta siatka stalowa będę probowal)
                              Dobra firma spawająca plastiki zrobi Ci to bez problemu.
                              Załącza foty moich owiewek przed naprawą. Po naprawie - jak nowe.
                              Nawet jak nie masz części - to Ci dadzą jakieś wypełnienie.
                              Polecam dwie firmy: w Gdyni: http://plastikag.pl/ ( u nich robiłem )
                              w Poznaniu: http://www.spawanieplastikow.net/start.html

                              3.jpg
                              5.jpg
                              4.jpg

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X