Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tłumik Huzar

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Tłumik Huzar

    Witam niedawno moja tereska była dawcą wymiarów do tłumika Huzar wygląd i dzwięk oceńcie sami ja nie słyszałem tereski na innych akcesoryjnych tłumikach.
    Polskie forum Africa Twin, porady, naprawy,mechanika, akcesoria


    - - - Zaktualizowano - - -

    DSC_0267.jpgDSC_0268.jpg

    #2
    A znaczek CE albo inną homologację ma?
    Bo jeśli nie to zwykłe gówno jest w takim razie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      CE- China Export

      Komentarz


        #4
        Nową strumienicę z nierdzewki można kupić od stówki. Też będzie ładniejsza niż oryginalny wydech i tez pewnie będzie miała fajny dźwięk. Tylko nie szkoda uszu, paliwa, silnika i pieniędzy?

        Komentarz


          #5
          Kurcze od paru dni nurtuje mnie temat właśnie homologacji na tłumiki. Szukam i szukam i nie mogę za wiele znaleźć na ten temat z tego co zrozumiałem na różnych forach i w różnych artykułach piszą że homologacja na tłumik nie jest potrzebna ważne jest tylko żeby tłumik nie przekraczał 94 decybeli. Oczywiście są tłumiki z homologacją ale to daje tylko to że masz pewność ze tłumik nie przekracza 94 decybeli, a nawet niektóre moto mają homologację a tłumik emituje 102dB. Jeżeli jest ktoś na forum kto jest na bieżąco z tymi przepisami to proszę napisać czy jest właśnie tak czy się mylę.

          Komentarz


            #6
            Taa, powiedz to diagnoscie albo drogówce...
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              Właśnie zapytałem diagnostę.
              Prawo mówi że każda część motocykla powinna mieć homologację (tłumiki, szyby, owiewki, podnóżki itp.) ale na przeglądzie nikt tego nie sprawdza jeżeli wydaje się diagnoście że motocykl za głośno chodzi to wtedy sprawdza głośność a homologacji nie. Policjanta z drogówki jeszcze nie pytałem bo nie mam znajomego jak będę miał okazję to zapytam.

              Komentarz


                #8
                Powiedz, ile kosztuje ta przejsciowka do tlumika ?

                Komentarz


                  #9
                  Nie wiem trzeba by pisać do Zbyszka z forum AT jak nie jesteś tam zarejestrowany to pisz do mnie na priv jakoś się dopytam.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez despetnik1 Zobacz posta
                    Właśnie zapytałem diagnostę.
                    Prawo mówi że każda część motocykla powinna mieć homologację (tłumiki, szyby, owiewki, podnóżki itp.)
                    Zapytaj też agenta ubezpieczeniowego czy w przypadku wypadku albo innego zdarzenia drogowego jeśli zobaczy że tłumik nie ma homologacji wypłacą odszkodowanie?
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez Prince Zobacz posta
                      Nową strumienicę z nierdzewki można kupić od stówki. Też będzie ładniejsza niż oryginalny wydech i tez pewnie będzie miała fajny dźwięk. Tylko nie szkoda uszu, paliwa, silnika i pieniędzy?


                      o co chodzi z paliwem silnikiem i kasą bo z uszami to doskonale wiem

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X