Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rama - Naprawa vs kupno nowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Rama - Naprawa vs kupno nowej

    Świeżo po zakupie i już ciekawe rzeczy wychodzą

    Tak jak w temacie, rozważam między zakupem nowej ramy, a naprawą obecnej poprzez wzmocnienie płaskownikami. Do drugiej metody mam spore wątpliwości (zmiana naprężeń). Zakup też niesie za sobą ryzyko, tak źle i tak nie dobrze...

    Napiszcie swoje doświadczenia z naprawą ramy, najlepiej po kilku latach od zabiegu.

    Zdjęcia poglądowe http://postimg.org/gallery/d7grroye/04f70b9e/

    #2
    Kurcze, sporo tych pęknięć ;(
    Jedno - na pewno pospawałbym, pomalował i zapomniał. W tym wypadku sam nie wiem...
    Sprzedający uprzedził czy wyszło po powrocie do domu ?
    Współczuję niespodzianki ;(
    http://www.przezswiat.eu

    https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

    Komentarz


      #3
      Wyszło po powrocie, powinienem był sam to zobaczyć, a przynajmniej część (pierwszy mój zakup, napaliłem się jak pies, na przyszłość będę ostrożniejszy). Dodatkowa gorycz, że od użytkownika forum, niestety zwrot odpada... Ma ktoś może na zbyciu porządną ramę?

      Komentarz


        #4
        Z tego co widzę to ta rama już była przerabiana (wzmacniana) i chyba tylko te niefabryczne wzmocnienia popękały. IMO nie tragedia - pospawać i latać dalej. Gorzej, jakby oryginalna część ramy zaczęła się rozłazić.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          popękały nie tylko niestety niefabryczne wzmocnienia, koło silnika (newralgiczne miejsce) i pod bakiem też. Gdyby tylko wzmocnienia to nawet nie przejmowałbym się spawaniem - widocznie nie spełniły swojej roli, były źle zrobione.
          Ostatnio edytowany przez FireCrix; 4186.

          Komentarz


            #6
            Kilka wzmocnień zostało źle przyspawanych i dlatego takie kwiatki wyszły.
            Jak chcesz nią jeździć to kup drugą ramę, wykonaj wzmocnienia jak trzeba, poszukaj na forum, jest o tym cały temat i przełóź ramę.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Skłaniałbym się jednak do zwrotu sprzęta, zobaczymy jak potoczy się sytuacja.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez FireCrix Zobacz posta
                Skłaniałbym się jednak do zwrotu sprzęta, zobaczymy jak potoczy się sytuacja.
                Nie udowodnisz tego że koleś wiedział o pęknięciach bo jak ty nie zauważyłeś pod plastikami to on też nie musiał widzieć. Ogólnie wszystko do dogadania ale wszystko zależy od widzimisię poprzedniego właściciela.
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                  Nie udowodnisz tego że koleś wiedział o pęknięciach bo jak ty nie zauważyłeś pod plastikami to on też nie musiał widzieć. Ogólnie wszystko do dogadania ale wszystko zależy od widzimisię poprzedniego właściciela.
                  Chyba, że w jakiejś relacji był opis, że spawał ramę gdzieś.... i zataił. A to dość ważny temat. Wtedy dowody są. Ale to gdybanie tylko nasze.
                  Myślę, że się dogadacie! Tego Wam obu życzę.
                  http://www.przezswiat.eu

                  https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                  Komentarz


                    #10
                    Jeśli byś chciał to mam cała ramę w bdb stanie, bez żadnych pęknięć.

                    Komentarz


                      #11
                      Jaka cena? Nie jestem pewien czy nie musi to być rama 3LD, poprosiłbym też dokładne zdjęcia (kolejny bubel byłby bardzo przykry...)
                      Ostatnio edytowany przez FireCrix; 4186.

                      Komentarz


                        #12
                        Pisz na priv, jakoś się dogadamy

                        Komentarz


                          #13
                          Nie udowodnisz tego że koleś wiedział o pęknięciach bo jak ty nie zauważyłeś pod plastikami to on też nie musiał widzieć. Ogólnie wszystko do dogadania ale wszystko zależy od widzimisię poprzedniego właściciela.
                          to jest nieprawda. nawet jezeli sprzedajacy nie wiedzial o wadzie. oczywiscie, bez prawnikow i sadu by sie nie obylo, ale tak istotna wada towaru pozwala na zwrot lub zmiejszenie ceny.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            WITAM!!!

                            Mam też do sprzedania ramę prosta cała nie spawana nie popękana

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X