Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Plastiki-pytanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Plastiki-pytanie

    Witam wszystkich.
    Przybieram się do delikatnego pospawania boczków ale mam mały problem na moich plastikach nie ma oznaczenia z jakiego materiału są wykonane. Czy jest to ABS czysty czy z domieszką? Czy może jeszcze inne tworzywo?
    Będę bardzo wdzięczny za informacje
    Spawanie plastików szybko i solidnie również z przygotowaniem pod lakier na gotowo

    #2
    Chyba czysty ABS, bo doskonale sie plastiki od ST klei wszelkimi cyjanoakrylanami (superglue, kropelka, kleje do tipsów). Trzymają sie jak spawane, ale tylko jak obie powierzchnie idealnie pasują do siebie i są odtłuszczone. Zaraz po pęknięciu nie trzeba odtłuszczac. Sorry trochę odbiegłem od tematu.

    Komentarz


      #3
      Dzięki Kowal za sugestie. Też odnoszę wrażenie że to jest ABS. Dziwny jest natomiast fakt że brak jest oznaczeń co do materiału z którego są wykonane.
      Spawanie plastików szybko i solidnie również z przygotowaniem pod lakier na gotowo

      Komentarz


        #4
        Bo w czasach przedpotopowych, z których sprzęty te pochodzą, nie było wymogu oznaczeń tworzywa zapewne jeszcze.

        Komentarz


          #5
          W każdym razie poleciałem na próbę spoiwem do ABS-u i jest luksusowo mocno trzyma.
          Spawanie plastików szybko i solidnie również z przygotowaniem pod lakier na gotowo

          Komentarz


            #6
            Ze względu na to, że nie mogę jeszcze założyć oddzielnego tematu w dziale giełdy, chciałbym skierować zapytanie do forumowiczów, czy ma ktoś czachę do xtz 750 na części, a dokładniej poszukuję plastikowego wypełnienia, które okala liczniki. Chętnie odkupię

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Myszak Zobacz posta
              Ze względu na to, że nie mogę jeszcze założyć oddzielnego tematu w dziale giełdy, chciałbym skierować zapytanie do forumowiczów, czy ma ktoś czachę do xtz 750 na części, a dokładniej poszukuję plastikowego wypełnienia, które okala liczniki. Chętnie odkupię
              Napisz do Zemana, może będzie miał, bo posiada trochę części.
              PS. temat przeniosę później do giełdy
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                Ok, dzięki za info

                Komentarz


                  #9
                  chyba też Bartas miał ostatnio, ale głowy nie dam
                  ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                  FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                  Komentarz


                    #10
                    Mam 2 szt, jedno w stanie wymagającym renowacji, drugie w bdb, bez pęknięć.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    Wypełnienie w stanie bdb już nieaktualne
                    sigpic
                    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                    Komentarz


                      #11
                      A ta pierwsza jak wielkiej renowacji potrzebuje?

                      Komentarz


                        #12
                        Jutro jak odkopię to zrobię zdjęcia.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #13
                          | jak, udało się odkopać ?

                          Komentarz

                          Pracuję...
                          X