Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysokie zuzycie oleju xtz 660 r.91

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    No niech stoi, wszystkie czesci silniku powinny być juz zachlapane olejem i nie powinno nic skorodowac. A co to znaczy z głowa? Głowa to boli od tego co się czyta w internecie, na forum motocyklistów jest obszerny temat o " ostrym docieraniu" ale niechce mi sie w to wierzyc, mimo dużo ludzi to popiera, rzekomo to pierscienie sa szczelniejsze i slady honowania sa lepiej zachowane. Ja zastosuje się do metody forumowej XTZ club rozgrzanie pozniej krotkie odcinki, rozne obroty, bez żyłowania.

    Komentarz


      #62
      Screenshot 2022-02-06 at 19-35-05 Części Yamaha, Sklep Yamaha® - motocykle, oryginalne częś.jpg

      Z przodu ma byc rurka z korkiem 29, 33, a z tylu plastikowy ślepy wezyk 31, Jaka jest funkcja tego?

      Druga sprawa, barylka [53] wychodzaca z gaznika ktora mam,ma tylko wsrodku siatke, wiec filtrowania tam nie ma, podobno przez to dostaje sie duzo smiecia do gaznika,

      Screenshot 2022-02-06 at 20-17-49 Części Yamaha, Sklep Yamaha® - motocykle, oryginalne częś.jpg
      Zna ktos temat? CO mozna uzyc zamiast zamiennika, nawet jesli ostatecznosc to ASO, to Yamaha juz wycowala te elementy ze sprzedazy.


      Znalazlem tu temat, ale niewiem czy takie rozwiazanie sie autorowi sprawdzilo.


      Moze takie cos by sie sprawdzilo, ale to metoda prob i błedów.
      Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

      Komentarz


        #63
        Elementy z pierwszego zdjęcia służą do odprowadzania płynu i różnego rodzaju kondesatu z airboxa na zewnątrz, korek co jakiś czas iępowinno otwierać i spuszczać co się uzbiera, spłaszczenie na wężyku zapobiega przedostawaniu się syfu do środka.

        Nie umiałem znaleźć 53.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #64

          Komentarz


            #65
            Dzieki, wszytko juz wiadome i konkretne.

            Panie Lis, ja widzialem ten temat ,ale nie bylo informacji jak paten z filtrami paliwa sie sprawowal po czase

            Dzisiaj kupilem taki filterek i sam sprawdze jak sie to sprawuje.
            A z wezykami do oczyszczania, trzeba bedzie sobie poradzic domowymi sposobami.



            Ten film sklania do myslenia, niby taka pierdola a dosyc istotna
            Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

            Komentarz


              #66
              Przewymiaruj ten filterek, żeby łatwiej oddychał.
              Zastanów się, czy nie powinien być metalowy... tzn. wielorazowy.
              No i oczywiście, czyszczony przy każdym serwisie albo raz do roku.
              Metalowy/siateczkowy ma również mniejsze opory przepływu niż papier.

              IMO taki stan rzeczy jak na filmiku to głównie zasługa zaniedbań usera.

              Komentarz


                #67
                A nie lepiej go wsadzić w aibox? przynajmniej będzie zasysał czyste powietrze
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #68
                  To dziwne, że fabryka tak nie zrobiła. Może chodzi o to, żeby przestrzeń nad membraną była niezależna od zjawisk uderzeniowych/falowych po stronie powietrza spalania... Kiedy przestrzeń pod i nad membraną będą podpięte do tego samego airboxa to będzie zakłócało pracę membrany.

                  Komentarz


                    #69
                    Montaz do airboxa wiązałaby się robieniem w nim dodatkowego otworu, no bo gdzie.
                    A przy zakupie tez mi sie wydawwalo ze sprobowac cos z siatka zamiast filtra papierowego, koszt 3,5 zł.

                    Narazie zrobilem tak,max filtr jaki znalazłem to srednica 8 mm we/wy.

                    IMG_20220208_002746.jpg
                    IMG_20220208_002758.jpg


                    w czwartek ma byc ładna pogoda bo chyba nawet do 10 stopni wiec wypróbuje co na plus a co na minus, jak bedzie wporzadku to wymienie tego starego weza


                    Przy okazji
                    W ASO u Yamahy, waly, amortyzatory, gaźniki nie sa juz dostępne no i brak takze zamiennikow., no i sporo drobnicy takze brakuje, wiec warto szanować stare części

                    A i zamontowalem ten voltomierz od Ciebie, niestety spodziewalem sie ze jak to chinczyk,i bedzie pokazywal jakies 0,7 v bledu, mierzone multimetrem sanwa i miernikiem Analogowym bardzo dokładnym, ale za to usb jest fajne i zostanie sprzet.Dlatego Panie lepiej swoje zrobic, szkoda kasy na gadzety z aliexpress.
                    Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

                    Komentarz


                      #70
                      Paweł, spóbuj jazdy z filtrem i bez... http://www.xtzclub.pl/threads/22-Fil...l=1#post193181

                      Komentarz


                        #71
                        Jednak powrot do oryginalnej barylki przywrocil prawidlowa prace motocykla na duzym otwarciu przepustnicy. Nie ma juz przyduszania na bardzo wysokich obrotach i predkosci
                        Nie bede juz kombinowal z filtrami paliwa bo szkoda pieniedzy jest to produkcja dodatkowych smieci ktore beda lezec i a dzialanie tego i przepływ jest loteria.

                        IMG_20220219_214426.jpg
                        IMG_20220219_214519.jpg



                        Zdrutowalem takie cos, kawalek siatki miedzianej ktora gdzies sie walala w warsztacie. bardzo drobnej. robi jak filtr i dziala jak powinno
                        Ale i tak musze sie zaopatrzyc w nowa beczulke bo ta moja jest uszczelniona izolacja, poniewaz ktos ja przysmazyl kiedys chyba na silniku.

                        Mysle zeby zrobic taka nowa przy uzyciu drukarki 3d, a uszczelnienie zrobic z drobnej siatki, zorbie pare moze ktos bedzie kiedys potrzebowal.

                        Komentarz


                          #72
                          Fajnie jakby było rozbieralne, np. skręcane.

                          ps. można by czyścić i ewentualnie zmieniać gradację sitka.
                          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                          Komentarz


                            #73
                            No właśnie Panie myślałem nad tym co mowisz, rozkrecane, wymienna siatka, rozne pomysly mialem ale narazie nic madrego nie wymyslilem.Pewnie zaprojektgowc cos skrecanego z gwintem moze byc problematyczne, chyba ze na wcisk. Montaz siatki w srodku to takze niewiadoma.

                            Komentarz


                              #74
                              Podaj wymiary króćca i coś wymyślę...

                              Komentarz


                                #75
                                dlatego wolał bym to po prostu bez żadnej siatki wsadzić w aibox i po kłopocie, kupienie przelotki gumowej to nie problem
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X