Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Składanie sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Składanie sprzęgła

    Witam,poczatek sezonu juz blisko więc trzeba posiedziec przy teresce a mianowicie jestem w trakcie zmiany tarczek sprzęgła.i tu mam kilka pytań:
    1.jaka pełki role mały pierścien pomiędzy 2 a 3 tarczką sprzęgłową
    2.sprężynki dokręcac do momentu oparcia się śruby o korpuś czyli dość mocno lub fachowo kluczem dynamometrycznym
    3.jak dobrze włożyć dekiel żeby dżwigienka była we własciwym połozeniu bo nie widze żadnych znaków a nie zwróciłem uwagi przy demontażu.
    Z góry dziękuje koledzy za pomoc

    #2
    Ad.1. Pierścień jest taki jak by pofalowany, ma on za zadanie dokładniej rozkleić sprzęgło przy wysprzęgleniu.
    Ad.2. Sprężyny dokręcasz do oporu czyli aż śruba oprze się o dekiel.
    Ad.3. Dzwigienkę ustaw tak żeby linka wychodząca z napinacza była nie zaginała się (nie ocierała o pancerz bo będzie się przecierać) z tego co pamiętam to ja ustawiałem żeby był kąt prosty miedzy linką a dźwigienką.

    Uważaj jak będziesz montował ostatni dekiel sprzęgła ten na którym siedzą sprężyny, on pasuje tylko w jednym miejscu i jest znaczek na nim i na koszu. Jak ktoś ma rozebrane to może podesłać zdjęcie bo ciężko to wytłumaczyć.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Wielkie dzięki za pomoc.Jak przyjda zabawki to posiedzę nad tym a rozebralem to z takiego powodu że cos mi tam dzwoniło kiedy motor był w ruchu,jak stałem na jałowym wszystko ok.myślałem że to sprężynki sa kaputt ale mieszcza sie w rozmiarze nominalnym.zmienie wszystko i zobaczymy.luzów na koszu niema żadnych

      Komentarz

      PracujÄ™...
      X