Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju w xt600E

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [inny] Wymiana oleju w xt600E

    Witam ponownie , dziś w moim motocyklu wymieniłem olej filtry oraz świece na poprzedniej zauważyłem czarny nalot i trochę mnie to zastanawia co jest tego przyczyną , zaworki też wyregulowane zobacze jak będzie na nowej świecy ale coś mi się wydaje ze będzie to samo, czy to możliwe że do XT600E 3tb weszło prawie 4l oleju i po kontroli nie pokazuje stanu ?

    #2
    Nagarem bym się nie przejmował. Świadczy on o bogatej mieszance ale świece sprawdza się po przegrzaniu na trasie a nie po pracy na wolnych obrotach na zimno.

    Co do oleju to nie odpalaj moto z zadurzą jego ilością bo ci go wywali do filtra albo coś gorszego.
    Xt ma system jak Xtz - z suchą miską - o ile wiem wszystkie xt.. tak mają.
    W taki wypadku spuść cały olej, zalej odmierzoną ilość zgodną z serwisówką i sprawdź poziom po nagrzaniu silnika.

    Jest temat w wiki i na forum o kontroli poziomu oleju to możesz doczytać.
    A nie jest to takie oczywiste przy suchej misce.
    Olej możesz leć i lać ale dopiero na gorącym silniku wyjdzie ile go naprawdę jest (na przykład wyjdzie airboxem)

    Komentarz


      #3
      To mi rozjaśniłeś temat właśnie nie jezdziłem moto tylko pracował na wolnych obrotach w garażu na początku po 2 dolewce stan się zgadzał ale po 15 min już nie ...

      Komentarz


        #4
        Koniecznie przewertuj tematy o kontroli poziomu oleju na forum i na wiki forumowej o wymianie oleum, bo jak miałeś odczynienia z klasycznym systemem smarowania to z tą suchą miska trudno dość ładu.

        Ja jak zmieniam to właśnie wlewam odmierzoną ilość, to powoli wpływa do miski wcześniej zawsze oblewam olejem moto i podłogę
        Jak moto postoi to olej zcieka z ramy do miski i jest sucho.
        Potem jadę na trasę i po kilku km sprawdzam poziom w kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika. Wtedy jest właściwy poziom. Jak ostygnie znowu spływa i jest sucho w zbiorniku w ramie.

        Więc trzeba dobrze wlewać bo dopiero po jeździe będziesz wiedział czy na pewno jest ok. I nie za burzo bo będzie źle (nie chodzi tu o pate cm tylko np 0,5l)

        Komentarz


          #5
          Ok zajmę się ty jutro , sprawdzałem i niby do wersji E wchodzi 2,7 l tak podaje manual ale nie jestem pewien ponieważ wygrzebałem to z jakiegoś posta .

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez robcio1187 Zobacz posta
            Ok zajmę się ty jutro , sprawdzałem i niby do wersji E wchodzi 2,7 l tak podaje manual ale nie jestem pewien ponieważ wygrzebałem to z jakiegoś posta .
            A czy aby masz manuala do swojego motocykla? Jeśli nie, zaloguj się na forum yamahaxt.pl i tam mają skarbnicę wiedzy na chomiku.
            Możesz również podpytać użytkownika Terenowiecc, administratora tego forum.
            Lepiej podeprzeć się jakąś sprawdzoną wiedzą, aniżeli błądzić we mgle i czerpać wiedzę z jakiegoś posta w necie
            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

            Komentarz


              #7
              kolego poczytaj sobie i zastanów się co zrobiłeś źle, silnik małej teresy jest bliźniaczo podobny do 3tb więc możesz się spokojnie wzorować

              http://wiki.xtzclub.pl/wymiana_oleju_660
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Już po problemie wlałem nie całe 3l i jest ok pokazuje stan który sprawdziłem po przejechaniu 4km dzięki wam za pomoc!

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez robcio1187 Zobacz posta
                  Już po problemie wlałem nie całe 3l i jest ok pokazuje stan który sprawdziłem po przejechaniu 4km dzięki wam za pomoc!
                  Nie ma sprawy, pijemy Żywca
                  "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                  Komentarz


                    #10
                    Osobiście wolę warkę ale żywiec też dobry

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X