Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

wymiana uszczelki miski olejowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] wymiana uszczelki miski olejowej

    20230617_212844.jpg 20230617_212844.jpg 20230617_212842.jpg 20230617_212832.jpg 20230617_212903.jpg 20230617_212844.jpg
    Czołem, czy wymiana uszczelki miski wymaga jakichś specjalnych operacji? Robiliście to kiedyś? Zaczęło się sączyć po płukaniu silnika. Tylko podczas pracy silnika. Ubytek nie jest duży, no ale w dalszą drogę chyba bym nie pojechał. Kupić ori uszczelkę za 100 czy Athenę za 20?
    Ostatnio edytowany przez qba; 437.

    #2
    a to nie czasem spod pokrywy filtra cieknie? Tam jest oring z tego co pamiętam, wymień go i będzie widać
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      chyba nie. Ta półka jest nad pokrywą filtra. Sama pokrywa jest niżej

      Komentarz


        #4
        Jak juz miałbym sie tam dostawać to bym wsadził ori i zapomniał o temacie, a nie zastanawial sie czy Athena pocieknie czy nie. Ale ja po prostu wolę zrobić raz i nie wracać do takich rzeczy.
        secretgarage.pl

        Komentarz


          #5
          Jak wyciek nieduży, sączy się, nie leje - nie robiłbym nic do zimy. Spróbuj dokręcić śrubę spustową - tam jest 30 Nm, może ktoś ręka za lekko dokręcił. Na pewno dociśnie. Widziałem jak to pracuje przy niedawnej wymianie oleju. Też docisnęło i po dwóch dniach było sucho, więc założyłem osłonę.
          Jak nie ustanie to na zimę bym to zrobił. Wydaje się, patrząc od dołu, że miska powinna wyjść. Nie wiem, czy mocowania osłony nie będą przeszkadzać, bo zachodzą na obszar miski. Byłoby niefortunnie, gdyby do tej czynności trzeba było ruszać silnik... Manual prawdę powie.
          Co do marki uszczelki... Pod głowicę nie oszczędzałbym. Ale wszystkie pozostałe pokrywy w FJ1100 obgonilem zamiennikami i nic nie cieknie od 14 lat.
          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

          Komentarz


            #6
            Dzięki! Podejrzewam, że przyczyna leży w płukaniu silnika. Może to wcześniej już było do zrobienia, tylko się przytkało. Może faktycznie, trzeba założyć ori, bo to głupiego robota, jak się okaże, że znowu puszcza. Wyciek niby mały, ale w zeszłym roku musiałem wracać z wyprawy, bo się posypało w trasie...

            Komentarz

            Pracuję...
            X