Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyżby panewka? Opinia miłe widziana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czyżby panewka? Opinia miłe widziana

    Ten sezon nie należy do udanych. Rozrząd wymieniony. Odpala od razu. Tyle, że radość nie trwała długo. Czy wg Was ten dźwięk to panewka? Czy coś innego?


    #2
    Nagle się to stało czy stopniowo?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Dimi Zobacz posta
      ...odpala od razu. Tyle, że radość nie trwała długo.
      Czyli była radość... chodził normalnie? Potem pojawił się ten hałas?

      Komentarz


        #4
        Po dłuższej przerwie zebra wraca jak bumerang. Miałem cichą nadzieję, że jednak zawór się urwał albo coś więc zdjąłem głowice. Zdjęcia w załączeniu. I tu pytanie trudniejsze czy da się sprawdzić czy to napewno panewka bez prucia całego silnika do korby? Póki co głowica zrzucona. Obracam wałem i żadnych dziwnych dźwięków nie słyszałem. Z góry dzięki za pomoc. Generalnie chce się uchronić przed nowym używanym silnikiem i raczej tego naprawić
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 5 photos.

        Komentarz


          #5
          A luzy na zaworach były wporządku, trzonki zaworów nie wybite, wałki zdrowe?
          Ostatnio edytowany przez chevy; 5415.

          Komentarz


            #6
            Diagnoza niestety nie jest dobra. Zrzucona głowica do tłoków i patrząc od frontu - na prawym tłoku panewka się skończyła. Jest wyczuwalny luz. 2 strona zero luzu. I tu do Was pytanie. Czy da się dobrać panewkę bez nie robiąc szlifu wału czyli generalnego remontu? Czy to się mija z celem? I lepiej kupić kolejny silnik. Już wiem, że się różnią kolorami

            dziekuje za pomoc

            Komentarz


              #7
              Lepiej to kupić silnik, w tym wale nie jest przewidziany szlif.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X