Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nierówna praca na wolnych obrotach XTZ 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Nierówna praca na wolnych obrotach XTZ 750

    Witam.

    Chciałbym się zapytać co może być przyczyną nierównej pracy silnika na wolnych obrotach. Pierwszy symptom to szarpanie przy jeździe do 3-4tyś. obr.
    Powyżej silnik pracował prawie normalnie. Na wolnych gasł.

    Wymieniłem świece i poprawiło się, przestał gasnąć na wolnych ale teraz pracuje trochę nierówno. Proszę o jakąś sugestie, podpowiedź.
    Dzięki.

    #2
    Ja bym obstawiał gaźniki jeśli tam nie zaglądałeś to by wypadało rozebrać, umyć, ocenić stan iglic i rurek emulsyjnych, membran, iglic zaworków ssania. W zeszłym sezonie sezonie tak miałem że na wolnych gasła albo chodziła tak jakby jeden cylinder miał słabą iskrę po wymyciu tylko dolegliwości ustąpiły, sprawdź jakiego koloru masz świece po jeździe jeśli czarne to gaźniki oprócz tego co napisałem wcześniej do regulacji.

    Komentarz


      #3
      Ja z kolei zacząłbym od sprawdzenia czy ssanie wraca w zerowe położenie - jeżeli nie to może powodować takie objawy - u mnie były słyszalne lekkie odgłosy (takie ciche i regularne "syt"syt"syt" ) - następnie sprawdziłbym synchro gaźników - co prawda odpowiada tylko za wolne obroty i nie powinno być objawu "szarpania przy 3-4 tyś. obrotów - są to czynności które można zrobić bez wyciągania gaźników - i w następnej kolejności to co pisał Robkri

      Komentarz


        #4
        i jak tam problem rozwiazany

        Komentarz

        Pracuję...
        X