Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek oleju - prośba o pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Wyciek oleju - prośba o pomoc

    Witam wszystkich
    wczoraj dałem teściowi się przyjechać i jak to fantazja ludzi starszych czasem ponosi na trawie za bardzo zahamował przednim hamulcem no i gleba. Paciak w sumie nieduży bo dźwignia zmiany biegów się podgięła itd. Ale zastanawiające jest to, że po powrocie do domu zauważyłem, że ze śruby pokazanej na poniższym zdjęciu zaczął wylewać się olej. Zastanawiałem się czy to przez tę glebę ale chyba tak. Dokręciłem ją i przestało aczkolwiek jeszcze nie odpalałem, bo nie wiem czy to ważna śruba czy po prostu zwykła śruba.

    I tu proszę o podpowiedź co to za śruba i dlaczego mogła się wykręcić.

    DSC01279JPG-1.jpg

    #2
    To śruba do kontroli ciśnienia oleju w układzie smarowania, mogło pociec trochę bo niby cały czas jest tam ciśnienie podczas pracy silnika, dokręcenie powinno załatwić sprawę, jeśli dalej będzie ciekło odkręć i zmień podkładkę na miedzianą.

    Jest jeszcze inna sprawa, może przy położeniu moto olej kapnął z innego miejsca a tu akurat zobaczyłeś, wytrzyj wszystko do sucha, pojeździj i sprawdź jeszcze raz skąd dokładnie się poci albo cieknie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      To ta śruba na pewno ponieważ to się nie pociło tylko lekko lało jakby było odkręcone. Myślę, że i tak wymienię podkładkę bo obecna jest w średnim stanie. Dzięki za informację. Pozdrawiam

      Komentarz


        #4
        Ja dałem sylikon silnikowy na podkładkę i troszkę na gwint i mam spokój.

        Komentarz


          #5
          Junak miałeś rację to nie tą śrubą ciekło tylko z chłodnicy. Ciekawostką jest to że jak odkręciłem z ramy chłodnicę to przestało. Pozdrawiam

          Komentarz


            #6
            No to olej, czy płyn?
            Sobczaq, przedtem Sbq!

            Prawym pasem, za Matizem.

            Komentarz


              #7
              Płyn bo słodki

              Komentarz


                #8
                Już się miałem pytać, dlaczego bez kołysek jeździsz, po czym zauważyłem, że silnik mam jakiś podobny
                Za wykorzystanie zdjęcia, piwko na zlocie poproszę

                A tak na poważnie, to sprawdź dobrze, skąd Ci cieknie, żeby w trasie nie wyszło po złości.

                P.S.
                Jeździsz tą WSK-ą z podpisu?

                Komentarz

                PracujÄ™...
                X