Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Po wymianie silnika nie odpaliła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Po wymianie silnika nie odpaliła

    Pomocy po wymianie silnika na 850 nie chce odpalić. Przewody podłączyłem wszystko wg koloru wężyki także. Paliwo jest, iskra także, i dalej nic.

    #2
    Jaki typ tego silnika 850, 3vd czy 4tx?
    ten pierwszy będzie chodził na module od xtz, ten drugi już nie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Gryzlii wcześniej pytał już o 4cn, jak ten zamontował to powinien działać .
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        Aku padł i dałem sobie spokój do jutra. A silnik owszem 4CN. Jeszcze jedno, Kontrolka luzu świeci nawet przy wyłączonej stacyjce.

        Komentarz


          #5
          Odłącz go w takim razie, on ma połączenie z modułem i czujnikiem sprzęgła chyba albo stopki, jak nie będzie spięty odpowiednio moto będzie kręciło rozrusznikiem ale nie odpali.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Owszem nie odpali, bo nie będzie iskry, a przecież ta jest z tego co gryzlii4 pisze.
            Moduł jest na pewno dobry? Nie pomyliłeś fajek na świecach?

            Komentarz


              #7
              Zamiana fajek jest bez znaczenia, iskra występuje na obu jednocześnie.
              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

              Komentarz


                #8
                Cewka jest dwubiegunowa, iskra powstaje na dwóch świecach jednocześnie więc zamiana fajek nie ma tu nic do rzeczy,obstawiał bym raczej zamienienie gdzieś połączeń na co wskazuje paląca się kontrolka luzu przy wyłączonej stacyjce.

                Komentarz


                  #9
                  Dzięki za podpowiedzi, wczoraj odpiąłem wszystkie kable z silnika a kontrolka i tak świeci oraz za każdym podłączeniem aku słychać jak moduł się załącza więc dzisiaj wezmę czujnik i sprawdzę całą instalację.

                  Komentarz


                    #10
                    Znalazłem powód cykania modułu i świecenia kontrolki, przy załączaniu aku prąd szedł przez podgrzewane manetki. po odłączałem je i zonk niema iskry. POOMOOCY

                    Komentarz


                      #11
                      ja bym sprawdził przejścia wszystkich przewodów, przy przekładce mógł się jakiś przerwać w oplecie może być nadłamany, raz może działać raz nie,odłączył bym wszystkie zbędne rzeczy. na czas odpalenia

                      Komentarz


                        #12
                        I przede wszystkim sprawdź połączenia masy pomiędzy silnikiem, aku, ramą i odbiornikami.
                        Takie objawy jak opisujesz, daje brak masy na którymś z odbiorników.

                        Komentarz


                          #13
                          Sprawdź czy z modułu idzie sygnał na cewki. Może masz ten sam problem co ja. W "starym" motocyklu stara, co za tym idzie zaśniedziała instalacja. Sprawdź zasilanie samego modułu i sygnał z impulsatora. Kiedyś opisałem swoją walkę z brakiem iskry w 660tce. Poszukaj w dziale o elektryce i zapłonie.

                          Komentarz


                            #14
                            Znalazłem przepaloną diodę w wiązce kabli. Czy ktoś wie jaką wartość powinna mieć, wsadziłem gabarytowo podobną czyli 3 i iskra się pojawiła tylko bardzo słaba.

                            Komentarz


                              #15
                              Chodzi o nr 24? http://www.megazip.ru/ru/bike/yamaha...172229#g172263
                              "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X