Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ostatni oddech ST

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Ostatni oddech ST


    I to bylo by na tyle jeśli chodzi o ten silnik
    Poszukuje mechanika ktory by siè podjol kapitalnego remontu.
    ile taki kosztuje?

    #2
    co napisać, aby głupot nie tworzyć (a doświadczenia nie mam z ST). Jak w mojej rozrząd był źle ustawiony podobnie silnik się odzywał. Pod koniec filmu się zblokował? Mechanik ... może spróbuj sam "serce" wyciągnąć i rozebrać. Popatrz w ten czas co jest uszkodzone, zrób zdjęcia i tu pokaż, zasięgnij języka w swojej okolicy (niektórzy ludzie/fachowcy i znający się jak widzą, że sam coś działasz i załapią temat to nawet chcą pomagać). Generalnie to nic trudnego, a może zrobisz to lepiej i taniej niż ktoś komu zapłacisz?

    Komentarz


      #3
      Szkoda kasy i czasu na remont tego silnika,
      szukaj w niemcowni silnika od tdm i wsadzaj, wszystko pasuje, koszta niporównywalnie niższe, remont na nwych cześciach to koło 7 tys PLN
      silnik za 3 tys kupisz spokojnie.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Za 3 tys. to cała jeżdżącą TDMę kupić można
        Wiem z doświadczenia.

        dominikzay
        Zacznij od zdjęcia pokrywy głowicy i sprawdzenia ustawienia rozrządu.
        Może po prostu przeskoczył np. z powodu kijowego napinacza?
        Może wystarczy go ponownie ustawić i silnik jeszcze trochę pożyje (nikła, ale zawsze jest taka szansa).

        Jeśli rozwaliłeś głowicę, to jest duże prawdopodobieństwo, że panewki dostały w du..szę, a wtedy silnik na części sprzedać trochę grosza dołożyć i kupić drugi od TDM 3VD (wchodzi plug and play o czym pisałem w moim temacie), ewentualnie 4TX (tu jest trochę przeróbek i kombinacji).

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez dominikzay Zobacz posta
          http://youtu.be/2--u9IQaPG8
          I to bylo by na tyle jeśli chodzi o ten silnik
          Poszukuje mechanika ktory by sič podjol kapitalnego remontu.
          ile taki kosztuje?
          i niech to zrobi po bożemu, bo śledząc Twoje posty:

          i

          to daleko tutaj do "higienicznego" podejścia
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #6
            mam do sprzedania swoj silnik z super tenery (wsadzilem z tdm). silnik jest zdrowy, niemniej wypadalo by zrobic uszczelniacze. w sumie to ja mialem zrobic te uszczelniacze i na nim dalej jezdzic ale trafila sie okazja. jest filmik z tego jak dzialal przed demontazem.

            jezeli jestes zainteresowany, dawaj na priv.
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              Bylibyscie idealni w sprzedazy, koles szuka mechanika na remont, a Wy mu juz silniki na wymiane

              Powaznie - Marcinowa uwaga o roznicy w cenach do mnie przemawia, ale sytuacja nadal troche bawi
              Pzdr!
              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

              Komentarz


                #8
                Jakby się silnik od tdm znalazl to bym nie pogardzil.
                Ostatnio edytowany przez rootolf; 7. Powód: kodowanie

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                  Bylibyscie idealni w sprzedazy, koles szuka mechanika na remont, a Wy mu juz silniki na wymiane

                  Powaznie - Marcinowa uwaga o roznicy w cenach do mnie przemawia, ale sytuacja nadal troche bawi
                  Jakby to była jednocylindrówka na łożyskach to by nie było problemu. Tymczasem tutaj jest wał na panewkach, 2 tłoki, 10 zaworów i 2 wałki też na panewkach + diabli wiedzą co będzie wymagało wymiany. Koszt używanych! części, uszczelek i robocizny będzie porównywalny z wymianą całego silnika, a jakby doszło pasowanie panewek to zawsze będzie ta nutka niepokoju: ile to pożyje ?
                  Jeśli to stuka wał na panewkach to szkoda nawet czasu na rozważanie remontu, bo to byłyby pieniądze wyrzucone w błoto.

                  pzdr, Adam
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Trzeba rozebrać i zweryfikować a nie pytać co się mogło stać.



                    A to mówi samo za siebie Użytkownik i mechanik nie ma pojęcia.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X