Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

odpalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] odpalanie

    witam mam taki problem z odpaleniem tzn.przez okres zimowy przepalałem yamaszke trak co miesiąc i wszystko było cacy czyli odpalała najpierw na jeden cylinder a za chwilkę drugi z tago co wien to nornalne ale teraz jej coś odbiło i jest tak po dłuższym postoju muszę chwilke pokręcić tak z 10,15 sekund i odpala na jeden cylinder ale nie chce na drugi chodzi przez 5 min. na jednym i nic, więc odkręcam tą świece na którą nie pali i patrze nie daje iskry bo świeca zalana (świece nowe ngk takie jakie mają być)więc przeczyszczam świece szmatką zakręcam i odpala na dwóch nie mam pojęcia co jest grane jeśli mieliście taki przypadek proszę o podpowiedzi.a jeszcze jedno tak sie robi po dłuższym postoju bo jakbym odpalał ją codziennie to zawsze pali na dwa od razu.

    #2
    Mogłeś załatwić świece przez to odpalanie zimowe. Nie jest to zdrowe ani dla świec, ani dla silnika - przy każdym stygnięciu (zwłaszcza w zimie jeśli moto stoi w zimnie) wytrąca się dużo wody w silniku, airboxie i wydechu. Woda wchodzi w reakcje z pozostałościami produktów spalania i tworzy się żrąca mieszanka i wszystko zaczyna rdzewieć.
    Tak więc zacznij od wymiany świec, ew. wygrzej je solidnie nad palnikiem gazowym.
    Druga potencjalna przyczyna to zalewanie gaźników (nieszczelne zaworki iglicowe).

    pzdr, Adam
    sigpic

    Komentarz


      #3
      ok dzięki

      Komentarz


        #4
        całkowicie się zgadzam z szefem

        Komentarz


          #5
          a co powiecie jak u mnie dzieje sie to samo zaznaczam że zaworki iglicowe wymieniłem
          a jak odkręce manetkę to napiera ogniem z wydechu

          Komentarz


            #6
            Bogata mieszanka moze być, moze tez być wydech przelotowy lub przestawienie wałków rozrządu.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #7
              łańcuch mechanik mi powiedział ze jest taki se (na jeden sezon) (wydech aroow ) ale przy okazji wali jeszcze czarnym dymem i strasznie smierdzi spalinam

              Komentarz


                #8
                No to za bogato, albo zasyfione filtry - sprawdz bez nich jak moto chodzi.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  filterki nówka pobawię się poziomami w gaźniku a tak na marginesie
                  to zapraszam jak będziesz jechał do białej (665-392-409)

                  Komentarz


                    #10
                    Ile to moto pali? Z tego co pamietam to miałeś serwis robiony chyba na jesień.


                    Będę jutro, tylko że pociągiem albo autem po nocy – nie mam innej możliwości.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #11
                      wpierdziela około 8l a jak go popałuje to 10

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X