Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    No tak ubłocić, no gdzie to głowa

    Komentarz


      #47
      To błoto to w sprayu od fanów bmw

      Komentarz


        #48

        Widzę że ustawienie iglicy nie spowodowało spadku mocy

        Ja zdecydowałem się na przestawienie iglicy ząbek wyżej (przedostatni)
        spalanie dotychczas 6,8 w cyklu mieszanym (bez oszczędzania i bez wielkiego pałowania) i 5,9 w trasie (podobnie)

        przy okazji powiedzcie proszę czy za robociznę
        -synchro gaźników
        -regulacja zaworów
        -wymiana łańcuszka rozrządu
        -wymiana filtrów powietrza,oleju , świec i drobne poprawki instalacji elektr.

        550zł to dużo czy w normie?

        Komentarz


          #49
          To raczej do innego tematu.... Cena łańcucszka, płytek, filtrów wliczona czy osobno?
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #50
            Pytanie z tego co widzę dot. samej robocizny. Same materiały ze 350-400zł musiały kosztować, więc bez przesady.
            Jeśli z regulacją gaźników to w normie, jeśli tylko synchro (co się mija z sensem) to ciut sporawo.
            sigpic

            Komentarz


              #51
              Sorki za oftop w tym wątku \
              cena dotyczy samej robocizny (gaźniki rozebrane czyszczone i oczywiście regulowane)
              dzięki za info
              ps.fxrider - chciałbym na materiały wydać tylko tyle

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez bladyxtz Zobacz posta
                To błoto to w sprayu od fanów bmw
                Nie no błoto od bejcaży to bardziej brązowe jest. Jak nic Ojciec Dyrektor obrzucił błockiem za te niewybredne żarciki w SB

                Komentarz


                  #53
                  Ja uważam że cena za ten serwis jest akurat, Dandego ceny są o wiele wyższe. Oczywiście mówię tylko o robociźnie.

                  No w końcu widać że Bartas też potrafi ubrudzić terese
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #54
                    ja w trybie ekonomicznym mam też spalanie średnie 5,3 (max 6 l przy przelotach stałe 140 km/h przez kilkaset km)
                    nie zamykam budzika, nie wchodze na czerwone pole, nie pałuje w błocie

                    motocykl ma 20 lat i należy mu się emeryckie łagodne traktowanie

                    dobra regulacja + rozsądny styl jazdy i naprawę może tyle palić
                    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                    Komentarz


                      #55
                      Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                      ja w trybie ekonomicznym mam też spalanie średnie 5,3 (max 6 l przy przelotach stałe 140 km/h przez kilkaset km)
                      nie zamykam budzika, nie wchodze na czerwone pole, nie pałuje w błocie

                      motocykl ma 20 lat i należy mu się emeryckie łagodne traktowanie

                      dobra regulacja + rozsądny styl jazdy i naprawę może tyle palić
                      emeryci
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #56
                        Witam panowie mam sprawę pierwszy raz robię coś przy gaźnikach i mam pytanko co mam w nich odkręcić zeby się dostać do iglic i czy muszę do tej operacji wykręcić je całe.

                        Komentarz


                          #57
                          Wymontuj całe gaźniki, odkrecasz te czarne pokrywki. Potem wyjmujesz ze sprężynką oraz membrany z iglicami i chyba takim plastikowym czymś.
                          sigpic
                          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                          Komentarz


                            #58
                            Przestawiłem iglicę, ale trochę zwątpiłem, żeby zmniejszyć spalanie to należy ustawić na 1, czy 2, bliżej którego końca? ja ustawiłem na 2
                            Załączone pliki
                            Ostatnio edytowany przez Cezary; 438.
                            dirtier, happier

                            www.facebook.com/dalekadroga

                            Komentarz


                              #59
                              Ja mam ustawiona posrodku, z wieloletniego doswiadczenia z ST mojego kolegi wynika ze tak jest optymalnie - tereska idzie na gume z gazu az miło
                              Enduro nie klęka
                              R 1100 GS '99 - limonka
                              Pajero 3.2 DiD '03

                              Komentarz


                                #60
                                Iglica musi być jak najniżej więc musisz ustawić na 1 wg tego rysunku co zapodałes , pierwszy ząbek od góry
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X