Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawianie niskiego spalania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Tylko sprawdź jak po takim zabiegu będzie świeca wyglądała, jak będzie biała jak dupa w nocy to lipa. Za ubogą mieszankę będziesz miał i gniazda powypalasz.
    Hvězdy chtějí patřit Tobě...

    Komentarz


      #62
      Dokładnie. Ja akurat mam kolor świec książkowy
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #63
        a jak masz iglice ustawione?
        Hvězdy chtějí patřit Tobě...

        Komentarz


          #64
          Iglica max opuszczona
          sigpic
          "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

          "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

          Komentarz


            #65
            Ja przestawiłem na 2- gi ząbek od góry i dopiero po przestawieniu regulacja i synchro gaźników oraz mierzenie temp. spalania przed i po zabiegu - różnica 4-18 stopni (może wynikać z błędu pomiaru) . Na obecnych ustawieniach dopiero 340 km i nie mogę stwierdzić różnicy w spalaniu - subiektywnie to może odrobinkę słabszy dół (a może tylko tak mi się wydaje)

            Komentarz


              #66
              Najpierw opuściliśmy z kumplem iglice na maksa w dół ale moto stało się jakieś takie "mułowate" - ogólnie lipa.
              Następnie ustawiliśmy na 2gi ząbek i teraz jest ok. zbiera się fajnie a spalanie 5,5 l/100km przy spokojnej jeździe 80-120 km/h

              Komentarz


                #67
                Zgadzam się z kolegą mam identyczne ustawienie iglic. Do tego wymieniłem nowe membrany pasują od DR 800 (cena za szt. 48 zł a nie 318 zł). Włożone mam w moto filtry K&N i Tereska ostatni spaliła mi 5.44 l na 100 km. prędkość 100 -120 i w tym 40 % terenu

                Komentarz


                  #68
                  Iglice mam ustawioną na ostatni ząbek, ostatnie spalanie:

                  Miasto-teren: 6.3
                  Zielona Góra-Legnica, pasażer, lekki bagaż, 150km, 100-120km/h: 4,5l
                  Góry, Powrót do Zg, 350km, 5.14
                  dirtier, happier

                  www.facebook.com/dalekadroga

                  Komentarz


                    #69
                    Witam.
                    Mam zamiar opuścić iglice jeszcze w te miejsca nie zaglądałem boje się czy czasami nie uszkodzę tych gumowych membran na co mam uważać podczas tej operacji, kolega mi odradził grzebanie tam samemu. Jednak ja myślę że sobie poradzę. Prosił bym o opisanie tego zabiegu to będę spokojniejszy i na pewno pójdzie mi to łatwiej.

                    Komentarz


                      #70
                      Odkręcasz te czarne dekle - tylko uważaj, gdyz wypycha je sprężyna, więć podczas odkręcania pokrywy przytrzymuj palcem.
                      Uważaj też na takie dwa maleńkie o-ringi po zdjeciu pokryw membran. O-ringi mogą się przyczepić do pokrywy lub zostać na gaźniku.
                      Kolejno wyjmujesz sprężynę i delikatnie membranę. Mi mi jakiś.huj z niemiec membrany w gaźnikach poprzyklejał na jakiś klej...
                      Na dole membrany jest przepustica - plastikowa, a w środku jej iglica właśnie. Kiedy wyregulujesz iglcę składasz wszystko do kupy.
                      zwróć uwagę na ten maleńki o-ring i o to by właściwie włożyć membrane, a później ją równomiernie dokręcić pokrywą.

                      I moze taka uwaga: kiedy wyjmiesz membranę, spójrz przez nia pod silne światło. Jakiekolwiek pęknięcia kwalifikują ją do wymiany. Przy okazji oczysć ją z kurzu.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        #71
                        A czy po obniżeniu iglic muszę dokonać jeszcze jakiś operacji w gaźniku np. regulacja składu mieszanki czy poziomu paliwa. ST chodzi dobrze zarówno na wolnych obrotach jak i podczas jazdy, tylko pali sporo 10l cykl mieszany. Dzięki LukaSS za pomoc zobaczymy co z tego wyjdzie.
                        Ostatnio edytowany przez dyzmo; 220.

                        Komentarz


                          #72
                          Nie musisz - te elementy odpoiadają za pracę silnika przy różnych uchyleniach przepustnicy i nie występują pomiędzy nimi istotne korelacje.
                          Zerknij na schemat na pierwszej stronie: http://www.mikuni.com/pdf/hs40_manual.pdf (inny gaźnik, ale w tym przypadku zależność taka sama).

                          pozdrawiam, Adam
                          sigpic

                          Komentarz


                            #73
                            "Do tego wymieniłem nowe membrany pasują od DR 800 (cena za szt. 48 zł a nie 318 zł)." ---????? Co do membran -to pewna informacja????????
                            Jeżeli tak to naprawdę wspaniała- (żadnych przeróbek-dopasowań?????)

                            Komentarz


                              #74
                              Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                              "Do tego wymieniłem nowe membrany pasują od DR 800 (cena za szt. 48 zł a nie 318 zł)." ---????? Co do membran -to pewna informacja????????
                              Jeżeli tak to naprawdę wspaniała- (żadnych przeróbek-dopasowań?????)
                              Kolego żadnych przeróbek nie trzeba robić. Ja osobiście w swojej mam założone takie membrany w tym sezonie wymieniałem bo stare były jak sito. Po wymianie nie zauważyłem żadnej różnicy jeszcze tylko muszę synchro gaźników zrobić i będzie ok. Troszeczkę trzeba się gimnastykować jak gaźniki nie są zdemontowane wtedy potrzeba co najmniej dwóch do przytrzymania kołnierza membrany w rowku gaźnika, który potem skręcamy dekielkiem. Tylko trzeba uważać na ten malutki o-ring żeby nie wyleciał. Jeżeli Gaźniki będą zdemontowane będziesz maił dużo łatwiej.

                              Komentarz


                                #75
                                Ja jeżdze przeważnie w mieście, może nie za szybko ale pełen ecodriving (znaczy się szybko do przelotowej). Wychodzi, że spala 10 na 120km. Generalnie, ciągnięcie poniżej 7l na 100 jest już sportem samym w sobie, uważam. Ma być wyregulowane, sprawiać frajde a jak spali to co dostała to za kare w garażu marźnie .
                                Desperados don't die, we just go to hell for regroup.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X