Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzęgło xtz660

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Sprzęgło xtz660

    Mam xz660 przez ostatnie lata stała. Teraz próbuje ją rozruszać
    Coś dziwnego dzieje się ze sprzęgłem jakby ciągło biegi na postoju ciężko wchodzą po ostrzejsze jeździe klamka robi się miękką powiększa się luz na lince czy coś
    Będę otwierał pokrywę na co zwrócić uwagę?
    A i podczas ruszania słychać puknięcie.

    #2
    Ale puknięcie przy wbijaniu jedynki czy przy puszczaniu sprzęgła? Biegi na postoju zazwyczaj ciężko wchodzą. Po ostrzejszej jeździe to znaczy? Bo jeśli po jeździe ogólnie to raczej normalna jest minimalna różnica przy wysprzęglaniu przy oleju zimnym vs ciepłym. A ślizga się albo ciągnie?

    Pozdrawiam
    Seb

    Komentarz


      #3
      Miałem tak kiedyś jak złamał się pancerz przy końcu. Zwoje zachodziły i nagle nie było sprzęgła.

      Komentarz


        #4
        Przy puszczanie sprzęgła jest puk.
        Wiem że na postoju jest ciężej ale tu jest całkiem źle
        Na gorącym silniku luz robi się na pół skoku klamki.
        Raczej ciągnie mimo luzu na lince.
        Ma ktoś fiszki jak powinno być poskladane może ktoś to źle złożył.

        Komentarz


          #5
          Przepraszam że piszę post pod postem
          Rozebrałem sprzęgło i teraz:
          1- pod tym grzybkiem co wyciska (rozciąga ) sprzęgło nie ma łożyska oporowego gdzieś na fiszkach widziałem że coś tam powino być
          proszę jakiś numer part lub linka gdzie to kupić?
          2-obracając wewnętrzną częścią kosza prawo-lewo jest luz obrotowy około 15-20 stopni nim ruszy się koło słychać wyraźnie puk w skrzyni i dalej idzie z kołem
          coś jakby wyrobiony tryb na wielofrezie
          na niższym biegu-1 wyczuwalny luz jest większy na 5-tym mały
          jakieś sugestje?

          Komentarz


            #6
            Łożysko to taki mały pierdolnik i dostępny tylko w oryginale( nr katalogowy 93340-21505) koszt to jakieś 60/70 zł. Igiełki z tego łożyska walają się na dole karteru, są poprzyklejane w koszu i pomiędzy tarczami więc musisz ich poszukać i wybrać Zobacz też jak wyglądają bieżnie czyli powierzchnia tego grzybka i tej metalowej podkładki. Sprawdź też kiln na sprzęgle.
            Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              Dokładnie sprawdź wpust na czopie wału korbowego, potem sprawdź dokręcenie kosza sprzęgłowego do wałka na którym siedzi, luz na wielowypuście powstaje właśnie od nadmiernego luzu. To że kosz względem tarcz i zabieraka wewnętrznego ma luz obwodowy o niczym nie świadczy, ważne aby wszystkie sprężyny kosza były całe, sprężyny tłumiące w zabieraku zewnętrznym a nie te co dociskają tarcze sprzęgła.

              Łożysko rozpieraka sprzęgła to nr 14 na schemacie
              Yamaha XTZ660 1993 Clutch - order parts in just a few clicks from Europe’s number 1 genuine spare parts online retailer
              Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Ok łożyska szukam .
                Ale luz to jest jak wywale całe sprzęgło złapie za wałek od sprzęgła i zębatek zbawczą między nimi jest .
                A i jeszcze kto ma linka do manuala ?
                Szukałem zciagalem Mam xt660z . xt600 xtz750 a mojej nie ma w pdf.
                Pozdrawiam

                Komentarz


                  #9

                  Komentarz


                    #10
                    Dziękuję

                    Komentarz


                      #11
                      Pod swoim postem ale słowo wyjaśnienia się należy.
                      Całym i jedynym winowajcom dziwnie działającej skrzyni było sprzęgło.
                      Po złożeniu zgodnie z manualem wszystko smiga aż miło.
                      Pozdrawiam

                      Wysłane z mojego MOVE2 przy użyciu Tapatalka

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X